Brooklynské panoptikum

Brooklynské panoptikum - Paul Auster | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Paul Auster
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Brooklynské panoptikum.pdf


Chcete si knihu přečíst?Brooklynské panoptikum ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Paul Auster. Číst Brooklynské panoptikum Online je nyní tak snadné!

POPIS


Román u nás už dobře známého amerického spisovatele Paula Austera je ukázkou autorova vypravěčského umění. Stejně jako v předchozích knihách Auster dovedně spřádá příběhy jednotlivých postav a rychle plynoucí, přesvědčivý děj zároveň obohacuje o další dimenze a souvislosti: do sebe vložené příběhy, exkurzy do literární teorie a historie a esejistické vložky. Tyto momenty ovšem autor zakomponovává do příběhu způsobem nenápadným a nepoučujícím, takže působí hladce a nerušivě i na čtenáře, který se soustředí jen na primární děj. Osudy několika sympaticky pošetilých postav, zavátých do Brooklynu z různých částí Spojených států i světa, se vzájemně střetávají a prolínají v posledních letech 20. století. Za životními zvraty, připomínajícími karnevalové výměny masek, se nenápadně skrývá Smrt. Obchází permanentně kolem všech postav ať již v podobě choroby, deprese či závažné změny životních podmínek – avšak zároveň ruku v ruce s možností nového života. Jednotlivé bizarní příběhy, vypovídající o individuální historii, jsou v závěru románu překvapivě konfrontovány s něčím vskutku nadosobním: do newyorského mikrosvěta příběhů jeho postav náhle, na počátku nového tisíciletí, vpadne jakýsi větší příběh, který ty malé zásadně přesahuje.


...ooklynské panoptikum Přidat komentář ... knihovna ... . Rankl. 31.10.2019. Moje první a rozhodně ne poslední setkání s tímto autorem. ... Brooklynské panoptikum Autor: Auster, Paul Nakladatel: Prostor EAN: 9788072601776 ISBN: 978-80-7260-177-6 Originál: The Brooklyn Follies Překlad: Puchalská, Barbora Punge Popis: 1× kniha, vázaná, 252 stran, česky Rozměry: 12 × 21 cm Rok vydání: 2007 (1. vydání) Brooklynské panoptikum je tak knihou o tom, jak velká historie brutálně ovlivňuje životy těch, kteří s ní nemají nic společného. Je románem o 11. září 2001 - ovše ... Brooklynské panoptikum - Paul Auster | Databáze knih ... . Je románem o 11. září 2001 - ovšem nikoli o smrti těch, kteří v ruinách zahynuli, ani o traumatech, jež prožívají ti, kteří přežili či někoho ztratili. Recenze knihy Auster, Paul - B...SOUVISEJÍCÍ KNIHY