Egypťané - Poklady starobylých civilizací

Egypťané - Poklady starobylých civilizací - Giorgio Ferrero | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Giorgio Ferrero
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Egypťané - Poklady starobylých civilizací.pdf


Chcete si knihu přečíst?Egypťané - Poklady starobylých civilizací ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Giorgio Ferrero. Číst Egypťané - Poklady starobylých civilizací Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tento svazek série Poklady starobylých civilizací je zasvěcen historickému a uměleckému odkazu starověkého Egypta. Prostřednictvím chronologicky uspořádaného textu, který se opírá o nejnovější poznatky z archeologických výzkumů, jsou v něm osvětlovány hlavní historické události, kulturní a společenské procesy a náboženská přesvědčení, která ovlivňovala vývoj a rozkvět tisícileté egyptské civilizace. Kniha začíná rozborem neolitických kultur, které se objevily na březích Nilu a pokračuje předdynastickým obdobím, v němž byly položeny základy egyptského státu. Po sjednocení Horního a Dolního Egypta začali faraoni oslavovat svůj život a vládu stavbami, které měly přetrvat věky. Nejpůsobivějšími z nich jsou patrně pyramidové hrobky Staré říše, jejichž architektonický vývoj lze sledovat od první stupňovité pyramidy Džoserovy k fascinujícím pyramidám v Gíze a dále k nekropolím v Abúsíru a Sakkáře. Již z doby Staré říše se kromě panovnických pyramid dochovaly rovněž pozoruhodné sochy a soukromé hrobky, v jejichž stylu a zpracování pak došlo k novému vývoji během První přechodné doby a Střední říše. Velký prostor je věnován faraonům Nové říše, jejichž úspěšná vojenská tažení učinila z Egypta jednu z nejvýznamnějších mocností Blízkého východu. Poslední část publikace se pak zabývá úpadkem egyptské moci a dobou, kdy Egypt ovládli Řekové a po nich Římané, tedy obdobím, kdy faraonská civilizace přišla do styku s helénistickou a římskou kulturou a v jistých ohledech s nimi splynula. Srozumitelný výklad je doplněn množstvím fascinujících fotografií, díky nimž může čtenář obdivovat dochované egyptské památky v celé jejich velkolepé kráse.


...é. Tento svazek série Poklady starobylých civilizací je zasvěcen historickému a uměleckému odkazu starověkého Egypta ... Mayové a aztékové — отмена ... . Prostřednictvím chronologicky uspořádaného textu, který se opírá o nejnovější poznatky z Egypťané - Poklady starobylých civilizací · Giorgio Ferrero • Nakladatelství Universum, 2007. 4,01x. Egypťané poklady starobylých civilizací Giorgio Ferrero. Moje hodnocení Zatím nikdo nehodnotil [text Giorgio Ferrero ; z italského originálu ... přeložili s přihlédnutím k anglickému vydání Roman Míšek a Hana Navrátilová] ... Indové poklady starobylých ... text Giorgio Ferrero - Egypťané: Poklady starobylých ... ... ... přeložili s přihlédnutím k anglickému vydání Roman Míšek a Hana Navrátilová] ... Indové poklady starobylých civilizací od 250 K ... Egypťané - Poklady starobylých civilizací G. Ferrero, 2007 Koupit Koupit eknihu. Etruskové - Poklady starobylých civilizac .....SOUVISEJÍCÍ KNIHY