Souvrať

Souvrať - Vít Síva | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Vít Síva
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Souvrať.pdf


Chcete si knihu přečíst?Souvrať ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vít Síva. Číst Souvrať Online je nyní tak snadné!

POPIS


Nová řadová sbírka respektovaného autora navazuje na to nejlepší z jeho poetiky a otevírá novou básnickou řadu Hosta určenou především zavedeným autorům.„V oblasti česky psané poezie konce dvacátého století zaujal Vít Slíva místo novodobého klasika. Jestliže se v předlistopadovém období dočkal jediné oficiálně vydané sbírky (Nepokoj hodin, 1984), po roce 1989 byl, díky zájmu čtenářůi kritiků, po zásluze a plynule „převeden“ do kategorie vydávaných a oceňovaných umělců. Jeho cestu do školních čítanek a slovníkových příruček provází osm básnických sbírek, z nichž nejvýraznější a zároveň nejzdařilejší je ta nazvaná Bubnování na sudy (Weles, 2002), oceněná Nadací Českého literárního fondu a cenou Magnesia Litera za poezii.“ (M. Marešová)


... čili souvrať (zastarale či lidově ouvrať) je okrajová část pole, kde se při obdělávání obracel potah nebo zemědělský stroj ... Kapela Souvrať - Home | Facebook ... .. Souvrať je konec pole. Pokud ořeme, nelze doorat až na okraj pole. Okraj by zůstal neobdělaný. Proto se závěrem oba konce pole proorají napříč. Souvrať (německy: Anseith) je vesnice, část obce Mostek v okrese Trutnov.Nachází se asi 2 km na jihovýchod od Mostku. Prochází zde silnice II/325.V roce 2009 zde bylo evidováno 187 adres. V roce 2001 zde trvale žilo 190 obyvatel. souvrať. Upozorněn ... Souvrať - Wikipedie ... . Prochází zde silnice II/325.V roce 2009 zde bylo evidováno 187 adres. V roce 2001 zde trvale žilo 190 obyvatel. souvrať. Upozornění: vložil uživatel Jana a ověřil editor. Význam: konec pole . Generovaný, orientační výčet dalších tvarů tohoto slova. 3 visito...SOUVISEJÍCÍ KNIHY