Brána bez dveří

Brána bez dveří - Wumen | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Wumen
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Brána bez dveří.pdf


Chcete si knihu přečíst?Brána bez dveří ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Wumen. Číst Brána bez dveří Online je nyní tak snadné!

POPIS


Brána bez dveří, čínsky Wumenguan, sinojaponsky Mumokan, je nejznámější sbírka čínských zenových kóanů. Autorem sbírky byl mnich a učitel Wumen (1183-1260). Sbírka sestává ze 4á „případů“ s autorovým často paradoxním nebo ironickým komentářem a závěrečným čtyřverším, gáthou. Kóany jsou jednoduché záznamy promluv a jednání učitelů a žáků, mistrů a jejich rivalů. Pointy promluv jsou často v otázce a odpovědi, ale i v odmlce, nebo jen v gestu. Pointy svou paradoxní otevřeností prolamují logiku a konvenci očekávaného jednání a předsudečného poznání. Ústně tradované kóany nezprostředkovávaly žádná moudra ani principy, jak to činily především konfuciánské, ale do značné míry i taoistické příběhy, na které čínští buddhisté navazovali; byl to psychologický nástroj, kterým učitel opakovaně naváděl žáka nebo protivníka do jisté duchovní a mentální situace, ze které nebylo jiného východiska než vyjít z myslitelného a rozumného. Pro nás jsou ovšem kóany i něčím, co přesahuje jejich původní účel a smysl. Můžeme je číst i jako nejryzejší odkaz k onomu nesmírně bohatému celku zenového a zenem inspirovaného textu s jeho mytologickými a magickými prvky s lidovou religiozitou. Tak se v kóanech ozývá echo starších čínských předbudhistických šamanistických technik čistoty a exorcismu.


...vovanou funkcí geolokalizace systém rozpozná, že se blížíte domů, a brána se otevře automaticky sama ... Baptisterium San Giovanni - Wikipedie ... . Nebo si nastavte scénář, jedním kliknutím se otevře brána a rozsvítí se osvětlení před domem nebo garáží. Vše bez klíče či ovladače. Nejčastějším řešením je posuvná brána. Jedná se o jedno křídlou ... Brána bez dveří, čínsky Wumenguan, sinojaponsky Mumokan, je nejznámější sbírka čínských zenových kóanů. Autorem sbírky byl mnich a učitel Wumen (1183-1260). Sbírka sestává ze 4á „případů" s autorovým ... Brána bez dveří « Vlastimil Marek ... . Autorem sbírky byl mnich a učitel Wumen (1183-1260). Sbírka sestává ze 4á „případů" s autorovým často paradoxním nebo ironickým komentářem a závěrečným čtyřverším, gáthou. Estetický posuvný systém SLIM pro dveří PRÜM je dokonalou souhrou designu, funkčnosti i materiálu. Nabízí úzkou konstrukci, zaručuje vysoce funkční eleme...SOUVISEJÍCÍ KNIHY