Sacri Canones Servandi Sunt

Sacri Canones Servandi Sunt - Pavel Krafl | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Krafl
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Sacri Canones Servandi Sunt.pdf


Chcete si knihu přečíst?Sacri Canones Servandi Sunt ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Krafl. Číst Sacri Canones Servandi Sunt Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace Sacri canones servandi sunt. Ius canonicum et status ecclesiae saeculis XIII-XV. je prvním českým historickým sborníkem, který je věnován dějinám kanonického práva. Toto odvětví historické vědy se dnes, kdy u nás probíhají diskuse o budoucí podobě vztahu státu a církve, ale také o smlouvě s Vatikánem, stává velmi důležitým. Sborník je uveden předmluvou předsedy AV ČR prof. RNDr. Václava Pačesa, DrSc. a primase českého, kardinála Miloslava Vlka. Dílo je výsledkem vyprofilování české historické kanonistiky jako samostatné vědní disciplíny a obsahuje 56 statí. Je zaměřno na období 13.-15. století. Jedná se současně o první český medievalistický sborník, do kterého přispělo takové množství zahraničních badatelů: zastoupeni jsou autoři z celkem šestnácti zemí Evropy a zámoří. Zahrnuje statě badatelů z ČR, Finska, Gruzie, Chorvatska, Islandu, Itálie, Kypru, Německa, Norska, Polska, Rumunska, Slovenska, Švédska, Švýcarska, USA a Velké Británie, včetně renomovaných právních historiků. Příspěvky jsou rozděleny do třinácti tematických kapitol, předsazeny jsou syntetické texty o církevním právu v Polsku a v českých zemích.


...e Sacri canones servandi sunt. Ius canonicum et status ecclesiae saeculis XIII-XV ... Manana Javakhishvili - Faculty ... . je prvním českým historickým sborníkem, který je věnován dějinám kanonického práva. Toto odvětví historické vědy se dnes, kdy u nás probíhají diskuse o budoucí podobě vztahu státu a církve, ale také o smlouvě s Vatikánem, stává ... Sacri Canones, quorum « integram praeceptionem ac immobilem » Patres in Concilio Oecumenico septimo, apud Nicaenam Sedem anno Domini DCCLXXXVII congregati, praesidibus legatis a Decessore Nostro Hadriano I missis, in prima eiusdem Concilii canonica regula prorsus confirmaverunt, « exultantes in eis sicut qui invenit spolia multa », breviter ... Sacri canones servandi sunt: Ius canonicum et status ecclesiae saeculis XIII- ... PDF CHARLES J. REID, JR. School of Law University of St ... ... ... Sacri canones servandi sunt: Ius canonicum et status ecclesiae saeculis XIII-XV (review TÁŽ, Svěcení duchovních v pozdním středověku, in: Sacri canones servand...SOUVISEJÍCÍ KNIHY