Listy v exilu

Listy v exilu - Dušan Havlíček | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Dušan Havlíček
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Listy v exilu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Listy v exilu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dušan Havlíček. Číst Listy v exilu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Obsahová analýza časopisu Listy, který v letech 1971-1989 vydával v Římě Jiří Pelikán. Zkoumaných 19 ročníků zahrnuje 95 čísel, 9 dvojčísel, 14 mimořádných čísel, zvláštních čísel a příloh. Jejich obsah tvoří 5713 příspěvků, otištěných na 8994 tiskových stranách. Autor v první části knihy shrnuje údaje o vývoji obsahu časopisu, který se proměňoval v závislosti na politické a společenské situaci v Československu i ve světě. Rozbor se přitom opírá o specifický kódovací systém, který odpovídá obsahu časopisu. V druhé, mnohem obsáhlejší části jsou podle klíčových témat citovány výňatky z podstatných příspěvků, které byly v Listech otištěny. Tato "čítanka" umožňuje - vždy s přesnými odkazy na pramen - učinit si věrohodnou představu o vývoji názorů na probíhající politické a společenské dění. Vydává rovněž svědectví o významném příspěvku časopisu k zápasu o prosazení demokratických změn v okupovaném Československu a v celém sovětském bloku.


...Havlíček Listy v exilu. Úvodem citát: „Napsat článek ke kulatému výročí nějakého časopisu předpokládá především udělat rozbor jednotlivých ročníků, konfrontaci vstupního, programového prohlášení s pozdější linií, případně určení ,kmenových autorů' časopisu a základních ideologických obratů, které jsou obvykle zachyceny v úvodnících ... Krutiš: Podpoříme Duklu také v exilu | Jihlavské listy ... ... . Listy založil v roce 1971 v římském exilu Jiří Pelikán jako časopis československé socialistické opozice, po listopadové revoluci je přesunul do Prahy. Listy jsou dnes jediný přeživší exilový časopis. Od roku 2003 vychází v olomouckém nakladatelství Burian a Tichák. Dušan Havlíček: Listy v exilu. Jiná média o Listech Hospodářské noviny. A. J. Liehm: Cesta Listů z Říma do Olomouce, Víkend Hospodářských novin, 12. 3. 2004. Radim Valenčík: Sociální stát: teď už jde o život, Hospodářské ... Ohlasy | Listy ... . Listy jsou dnes jediný přeživší exilový časopis. Od roku 2003 vychází v olomouckém nakladatelství Burian a Tichák. Dušan Havlíček: Listy v exilu. Jiná média o Listech Hospodářské noviny. A. J. Liehm: Cesta Listů z Říma do Olomouce, Víkend Hospodářských novin, 12. 3. 2004. Radim Valenčík: Sociální stát: teď už jde o život, Hospodářské ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY