Sociální práce s lidmi s duševním onemocněním

Sociální práce s lidmi s duševním onemocněním - Gabriela Mahrová, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Gabriela Mahrová,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Sociální práce s lidmi s duševním onemocněním.pdf


Chcete si knihu přečíst?Sociální práce s lidmi s duševním onemocněním ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Gabriela Mahrová,. Číst Sociální práce s lidmi s duševním onemocněním Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha je určena odborníkům pracujícím v pomáhajících profesích a veřejnosti se zájmem o problematiku duševně nemocných. Úvod vymezuje základní pojmy a možnosti výskytu duševních onemocnění. Publikace je rozdělena do dvou částí. V obecné části je základní soubor informací z psychoterapie, psychiatrie, sociální práce. Dále pak kapitoly o možnostech, nástrojích a plánování v sociální práci, agendě sociálního pracovníka, poli jeho působnosti. Důležitý je individuální a skupinový přístup v sociální práci, práci multidisciplinárního týmu, vzdělávání a supervizi. Ve speciální části je popsán systém služeb o duševně nemocné, ambulantní práce, ústavní hospitalizace a následná péče. Kniha také naučí čtenáře pracovat s dětmi a mládeží s duševní nemocí, závislými, seniory, nepřizpůsobivými občany. Poskytne principy socioterapie a komunitní psychiatrie.


...tola Sociální práce s lidmi s duševním onemocněním je rozþleněna na šest oddílů a zaměřuje se na sociální práci s cílovou skupinou osob s duševním onemocněním ... Sociální práce s lidmi s duševním onemocněním - Martina ... ... . První oddíl specifikuje sociální práci, druhý se týká sociálního pracovníka, jaké þinnosti a role vykonává. Sociální práce s lidmi s duševním onemocněním Autor: Mahrová, Gabriela a Venglářová, Martina Nakladatel: Grada EAN: 9788024721385 ISBN: 978-80-247-2138-5 Popis: 1× kniha, brožovaná, 176 stran, česky Rozměry: 15 × 21 cm Rok vydání: 2008 (1. vydání) 10 Sociální práce s lidmi s duševním onemocněním 1. Dětské potřeby a pudy, které přetrvaly z dětství do dospělosti, způsobují, že jed-notlivec klade p ... Sociální práce s lidmi s duševním onemocněním - Catalog of ... ... . vydání) 10 Sociální práce s lidmi s duševním onemocněním 1. Dětské potřeby a pudy, které přetrvaly z dětství do dospělosti, způsobují, že jed-notlivec klade přehnané nároky na svět kolem sebe nebo vůči němu vyjadřuje nepřátelství. 2. Životní situace, ve které se člověk nachází, ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY