Krajiny života Karla Hofmana

Krajiny života Karla Hofmana - Dalibor Malina | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Dalibor Malina
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Krajiny života Karla Hofmana.pdf


Chcete si knihu přečíst?Krajiny života Karla Hofmana ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dalibor Malina. Číst Krajiny života Karla Hofmana Online je nyní tak snadné!

POPIS


Před dvěma lety, v roce 2006 uplynulo 100 let od narození akademického malíře Karla Hofmana, rodáka z Jablůnky u Vsetína, absolventa krajinářské školy Otakara Nejedlého na Akademii výtvarných umění v Praze. Byl stipendistou italské vlády a studentem na Královské akademii krásných umění v Římě, pedagogem na Baťově Škole výtvarného umění ve Zlíně a Střední průmyslové škole v Uherském Hradišti, jedním z malířů, který po Janu Kobzáňovi, Františku Podešvovi a Aloisu Scheiderkovi zvolil pro podstatnou část svého uměleckého života místo mimo centra uměleckého dění a usadil se s rodinou v přitažlivé a osobité valašské krajině, na Soláni nad Velkými Karlovicemi. Vzpomínková kniha Krajiny života Karla Hofmana provází čtenáře a zájemce o výtvarnou kulturu oblastmi a úseky života malíře, jež byly pro jeho tvorbu rozhodující a obrací pozornost k setkáním a kontaktům umělce s osobnostmi československého a českého umění, přáteli ze zahraničí, s jeho názory na tvorbu, naznačuje jeho malířský odkaz pro umění, které vznikalo na Valašsku v koexistenci s tamější lidovou kulturou. Využívá vzpomínek přátel, malířovy korespondence a citací z četných rohovorů a vyznání, které poskytl tisku, rozhlasu a televizi, připomíná jeho nejvýznamnější díla a doplňuje tak obraz umělecké osobnosti, jejíž život byl přímo nebo zprostředkovaně spjat se všemi významnými událostmi historie českého malířství minulého století a která nepřehlédnutelně ovlivnila kulturu a kulturní dění v oblasti východní Moravy.


...zde Valašský atelier u Hofmanů, galerie s penzionem, zahradou a s památníkem Karla Hofmana ... Nakladatelství MALINA | Knihy.ABZ.cz ... . S manželkou Drahomírou vychoval dvě dcery, keramičku Marcelu Vajceovou-Hofmanovou a herečku Drahomíru Hofmanovou. Jeho životu a dílu je věnována monografie Dalibora Maliny Krajiny života Karla Hofmana (2008). Vzpomínková kniha Krajiny života Karla Hofmana provází čtenáře a zájemce o výtvarnou kulturu oblastmi a úseky života malíře, jež byly pro jeho tvorbu rozhodující a obrací pozornost k setkáním a kontaktům umělce s osobnostmi československého a českého umění, přáteli ze zahraničí, s jeho názory na tvorbu ... Krajiny života Karla Hofmana Autor: Malina, Dalibor Nakladatel: MALINA EAN: 9788090389014 ... Hofman Karel - Bačův sen - Galerie Kroupa ... ... Krajiny života Karla Hofmana Autor: Malina, Dalibor Nakladatel: MALINA EAN: 9788090389014 ISBN: 978-80-903890-1-4 Popis: 1× kniha, vázaná, 324 stran, česky Rozměry: 21,5 × 30,5 cm Ro...SOUVISEJÍCÍ KNIHY