Výzva perspektivy

Výzva perspektivy - Petra Hanáková | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Petra Hanáková
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Výzva perspektivy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Výzva perspektivy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petra Hanáková. Číst Výzva perspektivy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vztahem filmu a perspektivního malířství se filmová věda zabývá již od začátku 20. století. Od sedmdesátých let tento zájem zintenzivněl a přímá spojitost mezi malbou (počínaje obdobím quattrocenta) a filmem (a dále i novými médii) se stala tématem hojně diskutovaným nejen ve filmové vědě, ale i v kunsthistorii a v tzv. vizuálních studiích. Téma podněcujei úvahy o roli ideologie v zobrazování, o postavení subjektu ve vztahu k imaginárním světům, k popisům proměny vizuálního pole modernity atd. Soubor studií Výzva perspektivy vychází z těchto debat a zcela poprvé je v našem kontextu shrnuje a představuje, aniž by rezignoval na jejich kritické zhodnocení. Idea souboru vznikla jako výsledek kurzu „Film a výtvarné umění“, realizovaného s velkým úspěchem Katedře filmových studií FF UK. Kniha je odpovědí na zájem studentů i na absenci podobné publikace na českém i zahraničním trhu.


...erspektivy Autor: Hanáková, Petra Nakladatel: Academia EAN: 9788020016256 ISBN: 978-80-200-1625-6 Popis: 1× kniha, brožovaná, 220 stran, česky Rozměry: 15 × 23 cm Rok vydání: 2008 (1 ... Soudobé dějiny školství jako výzva pro historicko ... ... . vydání) Soubor studií Výzva perspektivy vychází z těchto debat a zcela poprvé je v našem kontextu shrnuje a představuje, aniž by rezignoval na jejich kritické zhodnocení. Idea souboru vznikla jako výsledek kurzu „Film a výtvarné umění", realizovaného s velkým úspěchem Katedře filmových studií FF UK. Soubor studií Výzva perspektivy vychází z těchto debat a zcela poprvé je v našem kontextu shrnuje a představuje, aniž by rezignoval na jejich kritické zhodnocení. Idea souboru vzn ... Bitva u Domažlic (panoráma) - Wikipedie ... . Soubor studií Výzva perspektivy vychází z těchto debat a zcela poprvé je v našem kontextu shrnuje a představuje, aniž by rezignoval na jejich kritické zhodnocení. Idea souboru vznikla jako výsledek kurzu "Film a výtvarné umění", realizovaného s velkým úspěchem Katedře filmových studií FF UK. Kniha...SOUVISEJÍCÍ KNIHY