Mločí mapa

Mločí mapa - Ladislav Puršl | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Ladislav Puršl
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Mločí mapa.pdf


Chcete si knihu přečíst?Mločí mapa ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ladislav Puršl. Číst Mločí mapa Online je nyní tak snadné!

POPIS


Práh věcí tušených… k němu se přibližuje kontemplativní lyrika Ladislava Puršla (nar. 1976). Snově zárodečná poloha, charakteristická pro jeho první sbírku Paměť vody, začíná v Mločí mapě nabývat kontury: potemnělé vnitřní vize polymorfních útržků a torz jsou pozvolna vyváděny na světlo. V retrográdním pohybu se polomrtvý kdosi prohmatává ze hřbitova k brance do života (oddíl Sen), a potom se, po osobním ohlédnutí za básnířkou Teodorou Žurkovou (In portu navigo), přichyluje ke konkrétním lidem a jedinečnému místu — levohradeckému ostrohu (Kotva sv. Klimenta). Básník hledá čistý obraz, v němž se scházejí tma s ohněm, mrtví s živými a mýtus se skutečností: Bude to obyčejný den, / vyjdu ze dveří kuchyně, / jako bych vynášel popel, / a Pán bude stát proti mně, / salamandra na dlani.


...mapa Autor: Puršl, Ladislav Nakladatel: Host EAN: 9788072942893 ISBN: 978-80-7294-289-3 Popis: 1× kniha, brožovaná, 80 stran, česky Rozměry: 11 × 17 cm Rok vydání: 2008 (1 ... Map of Malča - Michelin Malča map - ViaMichelin ... . vydání) ... Mločí mapa - Ladislav Puršl. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Kniha Mločí mapa iba za 5,03 € v internetovom kníhkupectve KNIHY PRE KAŽDÉHO s.r.o. Puršlova Mločí mapa je mapou snově rozpitou (tak jako se vpíjí na mločím t ... Mločí mapa - Ladislav Puršl | KOSMAS.cz - vaše internetové ... ... . ... Kniha Mločí mapa iba za 5,03 € v internetovom kníhkupectve KNIHY PRE KAŽDÉHO s.r.o. Puršlova Mločí mapa je mapou snově rozpitou (tak jako se vpíjí na mločím těle barva žlutá do černé). Vede čtenáře po nejasných stezkách, místy jen nazn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY