Zajatci Japonců

Zajatci Japonců - Gaven Daws | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Gaven Daws
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Zajatci Japonců.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zajatci Japonců ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Gaven Daws. Číst Zajatci Japonců Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ve své knize zkombinoval autor deset let archivního výzkumu a stovky rozhovorů s bývalými válečnými zajatci ze tří světadílů k otřesné rekonstrukci zkušeností spojeneckých válečných zajatců za druhé světové války v Tichomoří, Američanů, Australanů, Britů a Holanďanů. Japonská armáda se zmocnila 140 000 válečných zajatců a každý čtvrtý z nich v rukou svých věznitelů zemřel. Na základě živých vzpomínek těch, kdo zajetí Japonců přežili, přivádí autor čtenáře do bezprostřední blízkosti zvěrstev na stavbě barmské železnice či při pochodu smrti na poloostrově Bataan, hrůz japonských lékařských pokusů, zápasu o přežití a zachování lidskosti v zajateckých táborech, nezhojitelných jizev, jež si ti, kdo přežili, odnesli, a nepochopitelného odmítání jejich vlád podpořit jejich pokusy domoci se omluvy ze strany Japonska. Toto líčení je z lidského pohledu nepostradatelným doplňkem líčení vojenských operací druhé světové války v Tichomoří.


...Japonců jsou mementem pro nás, abychom nezapomněli, pomníkem pro ty, kteří krutě zahynuli a hanbou pro Japonce, kteří se k tomu, co se stalo, nikdy nepostavili odpovědně čelem a v učebnicích dějepisu dětem rozebírají 2 ... Recently Published Works in Holocaust and Genocide Studies ... ... . světovou válku na pouhopouhých dvou stranách, kde označují Japonsko za "oběť agresora"... Zajatci Japonců (česky) Kód: ... Ve své knize zkombinoval autor deset let výzkumu a stovky rozhovorů s bývalými válečnými zajatci ze tří světadílů k otřesné rekonstrukci zkušeností spojeneckých válečných zajatců za druhé světové války v Tichomoří, Američanů, Australanů, Britů a Holanďanů. ... Zajatci Japonců ... a každý čtvrtý z nich v rukou svých věznitelů zemřel. Na základě živých vzpomínek těch, kdo zajetí Japonců přežili, p ... japonci - Trh knih - můj antikvariát online ... . ... Zajatci Japonců ... a každý čtvrtý z nich v rukou svých věznitelů zemřel. Na základě živých vzpomínek těch, kdo zajetí Japonců přežili, p...SOUVISEJÍCÍ KNIHY