Chotkové: Příběh úřednické šlechty

Chotkové: Příběh úřednické šlechty - Ivo Cerman | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Ivo Cerman
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Chotkové: Příběh úřednické šlechty.pdf


Chcete si knihu přečíst?Chotkové: Příběh úřednické šlechty ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ivo Cerman. Číst Chotkové: Příběh úřednické šlechty Online je nyní tak snadné!

POPIS


Předkové hraběcího rod Chotků živořili jakonezámožní zemané v západních a severních Čechách až do konce 17. století. Prvním slavným předkem se stal Antonín Chotek (+ 1754), který vyženil větší majetek a především zajistil svým synům kvalitní vzdělání v cizině. Další tři generace Chotků, už s hraběcím titulem, zažily strmý vzestup do nejvyšších úřadů habsburské monarchie. Například Rudolf Chotek se stal nejvyšším dvorským kancléřem, stejně jako jeho synovec Jan Rudolf, zatímco syn tohoto Karel se zasloužil o rozvoj předbřeznové Prahy. Chotkové se stali i mecenáši věd a umění a postavili dnes ceněné zámky ve Veltrusech, Kačině a Velkém Březně. V 19. století se odvrátili od úředních kariér a hospodařili na svých velkostatcích. Z posledních generací rodu nejvíc proslula Sofie Chotková, manželka Ferdinanda d´Este, zavražděná společně s ním při sarajevském atentátu.


... byli starý český šlechtický rod původem ze západních Čech ... Ferdinand Maria Chotek - Wikipedie ... . První zmínky pocházejí ze 14. století, později pronikli mezi drobnou šlechtu.Jejich vzestup zastavily pobělohorské konfiskace, kdy se rod ocitl na hranici chudoby.Díky osobnosti vzdělaného Václava Antonína (1674-1754) dosáhli Chotkové nového vzestupu a v roce 1723 získali titul hrabat. Příběh úřednické šlechty. Předkové hraběcího rod Chotků živořili jako nezámožní ze ... Chotkové z Chotkova - Wikipedie ... . Předkové hraběcího rod Chotků živořili jako nezámožní zemané v západních a severních Čechách až do konce 17. století. Ivo Cerman: Chotkové - Příběh úřednické šlechty, Praha 2008 Eva Lisá: Karel hrabě Chotek. Nejvyšší purkrabí Království českého, Praha 2008 Petra Načeradská: Poslední Chotkové ve Veltrusech, Praha 2015 Chotkové příběh úřednické šlechty Ivo Cerman. Moje hodnocení Z...SOUVISEJÍCÍ KNIHY