Představy společenství: Úvahy o původu a šíření nacionalismu

Představy společenství: Úvahy o původu a šíření nacionalismu - Benedict Anderson | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Benedict Anderson
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Představy společenství: Úvahy o původu a šíření nacionalismu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Představy společenství: Úvahy o původu a šíření nacionalismu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Benedict Anderson. Číst Představy společenství: Úvahy o původu a šíření nacionalismu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha amerického politologa a historika, specialisty na kultury jihovýchodní Asie (Thajsko, Indonésie, Filipíny), si klade zásadní otázku, proč v dobách komunistického internacionalismu a následné globalizace přežívá a sílí nacionalismus. Nejde jen o politický nebo ideologický jev ani o návrat k slavné historii nebo tradicím. Právě v jižní a jihovýchodní Asii vzniká národní povědomí a vědomí u etnicky značně diferencovaných celků. Podle Andersonovy teorie je národ především společenstvím vzniklým v představivosti, která se rozvíjí pomocí moderních komunikačních technologií (počínaje knihtiskem), vlivem literatury (zejména moderního románu) a žurnalistiky. Na rozdíl o náboženského společenství, které se formuje v kontinuálním čase "posvátné historie", čase, jenž má jasný smysl a je zasazen do věčnosti, vzniká národ jako "společenství v představách" jednotlivců v "prázdném", sekularizovaném a mechanizovaném čase moderního světa. Přínosem knihy je mimo jiné i sledování vzniku moderních národů na americkém kontinentě a vlivu těchto procesů na vývoj nacionalismu v Evropě.


...n, Benedict: Představy společenství: úvahy o původu a šíření nacionalismu 1 Vztah dějepisectví a krásné beletrie je poměrně úzký: každý historik musí, nebo by měl umět vyprávět, měl by být schopný vcítit se do nitra svých hrdinů, a k tomu všemu mít dostatek fantazie ... Představy společenství / Nejlevnější knihy ... . Představy společenství. Úvahy o původu a šíření nacionalismu book. Read 566 reviews from the world's largest community for readers. Kniha amerického poli... ANDERSON, Benedict R. O'G. Představy společenství : úvahy o původu a šíření nacionalismu. Edited by Martin Procházka, Translated by Petr Fantys - Miloslav Uličný. 1. české vyd. Praha: Karolinum, 2008. 274 s. ISBN 9788024614908. Další formáty: BibTeX LaT ... Představy společenství | Dumknihy.cz - knihy po všech ... ... . Kniha amerického poli... ANDERSON, Benedict R. O'G. Představy společenství : úvahy o původu a šíření nacionalismu. Edited by Martin Procházka, Translated by Petr Fantys - Miloslav Uličný. 1. české vyd. Praha: Karolinum, 2008. 274 s. ISBN 9788024614908. Další formáty: BibTeX LaTeX RIS Benedict Anderson: Představy společenství: úvahy o původu a šíření nacionalismu, doslov Martin Proc...SOUVISEJÍCÍ KNIHY