Vladimír Hučín. Není to o mně, ale o nás

Vladimír Hučín. Není to o mně, ale o nás - Vladimír Hučín | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Vladimír Hučín
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vladimír Hučín. Není to o mně, ale o nás.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vladimír Hučín. Není to o mně, ale o nás ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír Hučín. Číst Vladimír Hučín. Není to o mně, ale o nás Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha rozhovorů mezi Vladimírem Hučínem a dvěma mladíky přináší zajímavou mezigenerační zpověď zásadového antikomunisty, který v 70. a 80. letech 20. století neváhal sáhnout po zbrani v rámci svého osamělého ozbrojeného boje proti totalitě a sovětské okupaci. Základem knihy jsou autentické výpovědi Vladimíra Hučína o skutečných událostech a skutečných osobách, které jsou v duchu Hučínovy přímosti jmenovány pravými jmény. Knihu zpestřuje 30 původních dokumentů, které ač zlomkem rozsáhlého Hučínova archivu, přesto výstižně dokazují jeho vybraná tvrzení (např. úpis úhlavního nepřítele z 80. let - agenta StB Mikeše). Kniha mapuje přehledně a chronologicky celý Hučínův příběh. V podtextu „historické“ části Vladimír Hučín obhajuje svou odpověď na zásadní otázku mladíků, zdali je morálně ospravedlnitelné násilí, které mohlo vyústit až ve smrt, proti lidem, kteří roztáčeli kola totalitní moci v dobách normalizace. V druhé části končící rokem 2006, která se věnuje aktuálním událostem včetně utajovaného soudního procesu, jsou na četných příkladech dokládány (někdy až alarmující) nešvary nedávné a současné státní správy a justice a je poměrně konstruktivně hledáno řešení, jak tento neblahý, možná i občanu nebezpečný, stav napravit. Druhé vydání přináší navíc třetí část: rozhovor Martina Vadase se Zdeňkou Mašínovou a články senátora Jaromíra Štětiny a historika Jiřího Pernese nabízející další pohledy na případ Hučín a na komunismus v českých zemích šířeji. Plus rozhovor s Vladimírem Hučínem shrnující vývoj mezi lety 2006 - 2008. Druhé vydání navíc obsahuje jmenný a věcný rejstřík, který velmi usnadní práci zejména novinářům.


...06 - Vychází kniha Vladimír Hučín - Není to o mně, ale o nás ... Vladimír Hučín citát - „Než jsem podepsal Chartu 77, tak ... ... ... Reklama: Elektronický podpis Zřízení elektronického podpisu ... Vladimír Hučín. Není to o mně, ale o nás (ukázky z knihy jsou na konci stránky) Autoři: Nail Hassairi, Vladimír Hučín, David Navara . Doporučená cena: 350 Kč vč. DPH . ISBN: 978-80-254-2779-8. Vladimír Hučín. Není to o mně, ale o nás Autor: Hučín, Vladimír Nakladatel: Nuabi EAN: 9788025427798 ISBN: 978-80-254-2779-8 Popis: 1× kniha, vázaná, 452 stran, česky Rozměry: 15,5 × 22 cm Rok vydání: 2009 (2. vydání) Doplněno 6.8.2019 (Opravdu špatný) vtip roku.Ilustra ... Vladimír Hučín. Není to o mně, ale o nás - Vladimír Hučín ... ... . vydání) Doplněno 6.8.2019 (Opravdu špatný) vtip roku.Ilustrační foto ze sargofágu ÚSTR. ⚪ Odpovědnost Fratiška Bublana a spol za neobjasnění teroristrických útoků jsem schopen dokázat ⚪ V knize "V.Hučín, není to o mně, ale o nás" jsem dostatečně pops...SOUVISEJÍCÍ KNIHY