Bílej kůň, žlutej drak

Bílej kůň, žlutej drak - Jan Cempírek, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Cempírek,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Bílej kůň, žlutej drak.pdf


Chcete si knihu přečíst?Bílej kůň, žlutej drak ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Cempírek,. Číst Bílej kůň, žlutej drak Online je nyní tak snadné!

POPIS


Příběh zasazený do města Písku a vyprávěný mladou vietnamskou dívkou zahrnuje vedle popisů všednodenního života vietnamské komunity řadu sociálněkritických motivů – ostatně, celý text otevírá dramatická noční scéna konfrontace se skupinkou skinheadů. Čteme o rasismu a jeho propojení s místní elitou, jeden z nácků dokonce dělá řidiče starostovi města, dozvídáme se o vypálení vietnamského obchodu, o korupci a ponižování ze strany městských úředníků. Jsou tu i optimističtější momenty – rodině se nakonec podaří otevřít vysněnou restauraci Dračí zátoka a dívka se alespoň na chvíli sblíží s českým malířem. Mezi autentizující prvky patří hojné užívání psané vietnamštiny a líčení různých zvyků, takže čtenář má do této kulturní oblasti přirozený vhled a nemusí být přímo příslušníkem komunity. Román zaujme obratným a úsporným vyjadřováním, mísením různých jazykových prvků s jistou dávkou nespisovnosti, originálním viděním světa i vlastní privátní situace. Závěrečné vyznění příběhu je bilancující, a přese všechno skličující. I ti z Čechů, kteří jim dříve pomáhali, se k nim obracejí zády. Možná se některé věci měly stát jinak... Román získal cenu Knižního klubu deklarované veitnamské autorce Lan Pham Thi. Její autorství však bylo mystifikací skutečného autora, kterým je českobudějovický spisovatel Jan Cempírek.


...ůň, žlutej drak is a Czech novel, written by Jan Cempírek ... Kniha Bílej kůň, žlutej drak - záměrná mystifikace nebo ... ... .It was first published in 2009 and has won the "Cena Knižního Klubu" (Knižní klub Award). It was written as an autobiography of fictional Vietnamese woman Lan Pham Thi living in the Czech Republic. Bílej kůň, žlutej drak je mystifikační novela, psána v ich-formě, která se tváří jako autobiografie Vietnamky Lan Pham Thi.Knihu, která byla oceněna cenou Knižního klubu, ale napsal Jan Cempírek, údajně kvůli mystifikaci.Kniha vyšla v roce 2009.Kniha ukazuje českou vietnamskou k ... 3 minuty s ... Jindřich Jůzl - Bílej kůň, žlutej drak ... ... .Kniha vyšla v roce 2009.Kniha ukazuje českou vietnamskou komunitu tak, jak si Češi asi myslí, že v Česku vietnamská menšina skutečně žije. Mezi těmito póly také osciluje ve svém autobiograficky laděném díle Bílej kůň, žlutej drak. Příběh zasazený do města Písku a vyprávěný mladou dívkou zahrnuje vedle popisů ... Scénické čtení...SOUVISEJÍCÍ KNIHY