Židovská Praha: Průvodce měste, které neexistuje

Židovská Praha: Průvodce měste, které neexistuje - Jan Boněk | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Boněk
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Židovská Praha: Průvodce měste, které neexistuje.pdf


Chcete si knihu přečíst?Židovská Praha: Průvodce měste, které neexistuje ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Boněk. Číst Židovská Praha: Průvodce měste, které neexistuje Online je nyní tak snadné!

POPIS


Město, které již víc než sto let neexistuje, a přito bývalo jedním z nejvýznamnějších a dozajista také nejstarších středisek židovského etnika v Evropě. Podle legendy sem zamířili Izraelité po zboření legendárního Jeruzalémského chrámu, aby se stalo jejich matičkou Prahou, Městem a Matkou v Izraeli. Od 16. století, zjednodušeně židovské ghetto, které se v polovině 19. století změnilo na pátou městskou čtvrt. Na počest císaře Josefa II. byla pojmenována Josefov, z něhož se vyklubalo útočiště pražské chudiny.Základní poloha byla na jedné straně dána břehem Vltavy, na druhé přísně střeženou hranicí Starého města pražského. Na poměrně nevelké ploše, jež nepřesahovala 93 tisíc čtverečních metrů, bylo snad pouhých třicet ulic, dva plácky, kterým se jen ze zvyku říkalo náměstí, jeden palác, pár stovek různě pospojovaných domků a pochopitelně synagogy i dodnes slavný hřbitov. Stísněné místo plné záhad a tajemství.


...ká Praha: Průvodce měste, které neexistuje Jan Boněk Nakladatel: Eminent 2009 Město, které již víc než sto let neexistuje, a přitom bývalo jedním z nejvýznamnějších a dozajista také nejstarších středisek židovského etnika v Evropě ... Praha nemecky | Sleviste.cz ... . Podle legendy sem zamířili Izraelité po zboření legendárního Jeruzalémského chrámu, aby se stalo jejich Matičkou Prahou, Městem a Matkou v Izraeli. Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Projevy karmy . I. Podstata a význam karmy . v jednotlivé osobnosti, individua ... Židovská Praha | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Projevy karmy . I. Podstata a význam karmy . v jednotlivé osobnosti, individualitě, lidstvu, zemi, světě . Hamburk, 16. května 1910 . V tomto cyklu přednášek se budeme zabývat otázkami vědy o duchovnu, které zasahují hluboko do života. P...SOUVISEJÍCÍ KNIHY