České probuzení z amerického snu: Proč a jak se v České republice zabývat Spojenými státy

České probuzení z amerického snu: Proč a jak se v České republice zabývat Spojenými státy - Kryštof Kozák | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Kryštof Kozák
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
České probuzení z amerického snu: Proč a jak se v České republice zabývat Spojenými státy.pdf


Chcete si knihu přečíst?České probuzení z amerického snu: Proč a jak se v České republice zabývat Spojenými státy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Kryštof Kozák. Číst České probuzení z amerického snu: Proč a jak se v České republice zabývat Spojenými státy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tato kniha přichází s novým pohledem na Spojené státy, který vychází z nutnosti překonat nekriticky obdivné i nekriticky odsuzující přístupy. Nový přístup je založen na hlubším pochopení vnitřní rozmanitosti, rozporuplnosti i rozhádanosti uvnitř americké politiky i společnosti. Tím se jednak otevírají netušené možnosti transatlantické spolupráce v nových oblastech, jednak se obohacuje veřejná debata ohledně směřování České republiky. Z amerického snu je potřeba se probudit, aby nám Spojené státy mohly střízlivě sloužit jako důležitá inspirace, ať už kladná, nebo záporná. Druhotným cílem publikace je ukázat na možnosti, které skýtá nová renesance teritoriálních studií jako přístupu ke zkoumání světa kolem nás, který dokáže kombinovat historické, politické, ekonomické, sociální a kulturní přístupy při zodpovídání závažných a zároveň složitých otázek. Tyto znalosti v různých teritoriálních kontextech nám mohou výrazně pomoci při našich vlastních volbách – každodenních i osudových.


......SOUVISEJÍCÍ KNIHY