Plakáty sametové revoluce: Posters of the Velvet Revolution

Plakáty sametové revoluce: Posters of the Velvet Revolution - Filip Blažek | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Filip Blažek
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Plakáty sametové revoluce: Posters of the Velvet Revolution.pdf


Chcete si knihu přečíst?Plakáty sametové revoluce: Posters of the Velvet Revolution ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Filip Blažek. Číst Plakáty sametové revoluce: Posters of the Velvet Revolution Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha Plakáty sametové revoluce připomíná 20. výročí událostí, které vedly k pádu komunistického režimu v Československu. Plakáty a letáky, jež visely snad na všech nárožích a dalších důležitých místech českých měst, tvořily nedílnou kulisu revolučních dní. Většina z nich byla ručně kreslená nebo malovaná, nicméně již několik dní po 17. listopadu byla pololegálně vytištěna řada plakátů ve velkých nákladech, ať už technologií ofsetu nebo sítotisku. Některé z nich dělali anonymní tvůrci, jiné zkušení výtvarníci; za všechny jmenujme Aleše Najbrta, Michala Cihláře, Pavla Šťastného, Rostislava Vaňka, Ivana Krále nebo Františka Skálu. Publikace obsahuje reprodukce čtyřiceti šesti plakátů, okolnosti vzniku plakátů zachycují rozhovory se třinácti autory plakátů, kontext dodávají zasvěcené eseje teoretičky designu Ivy Knobloch Janákové a historika Jiřího Suka. Atmosféru listopadu a prosince 1989 připomínají snímky tří významných českých fotografů Tomkiho Němce, Karla Cudlína, Miloše Fikejze a Pavla Štechy, které zachycující proměnu šedých českých měst na obrovské pestré plakátovací plochy. Knihu sestavil grafický designér Filip Blažek, který plakáty osobně shromáždil na konci roku 1989, kdy jako student pomáhal v pražské výstavní síni Mánes, která se přes noc stala jedním z několika neformálních center odporu vůči totalitnímu režimu.


...y sametové revoluce: Posters of the Velvet Revolution ... Festival svobody - Apps on Google Play ... . Filip Blažek Nakladatel: XYZ 2009 ... Kniha Plakáty sametové revoluce připomíná 20. výročí událostí, které vedly k pádu komunistického režimu v Československu. Plakáty a letáky, jež visely snad na všech nárožích a dalších důležitých místech českých ... Vítáme Vás na stránkách antikvariat-levneknihy.cz. Naše společnost se zabývá prodejem a výkupem knih,grafiky,hudebnin,pohlednic... Nabídka pro nakladatele:Vykupujeme zbytky náklad ... Kniha Plakáty Sametové revoluce - příběh plakátů z ... ... ... Nabídka pro nakladatele:Vykupujeme zbytky nákladů skladovaných knih. víš, byla revoluce… Myslím, že tvary toho plakátu jsou ovlivněny spíš kubismem než těmi trendy, o kterých mluvíš. BLAŽEK, Filip. Plakáty Sametové revoluce: příběh plakátů z listopadu a prosince 1989 = Posters of the Velvet revolution: the story of the posters of November and December 1989. Vyd. 1. Praha: XYZ, [2009]. 143 s. P...SOUVISEJÍCÍ KNIHY