Černobyl: historie jedné katastrofy

Černobyl: historie jedné katastrofy - Serhii Plokhy | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Serhii Plokhy
DIMENZE
7,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Černobyl: historie jedné katastrofy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Černobyl: historie jedné katastrofy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Serhii Plokhy. Číst Černobyl: historie jedné katastrofy Online je nyní tak snadné!

POPIS


O Černobylu komplexně a bez cenzury. Tento hrubý nástin vystihuje, co se v dubnu 1986 odehrálo v Černobylské jaderné elektrárně. Autor vás seznámí s genezí sovětského jaderného výzkumu, konstrukcí dvou hlavních typů reaktorů užívaných v SSSR, s jejich přednostmi i chybami. Nastiňuje i výstavbu jaderné elektrárny u Černobylu, spojenou s problémy i proslulou sovětskou fušeřinou. Hlavní část knihy je zaměřena na události, které vedly k explozi reaktoru č. 4. Kniha ilustruje zmatek technického personálu elektrárny, který nebyl schopen zjistit, co se vlastně stalo, i velmi nepružnou reakci ze strany místních i celostátních orgánů. Popsáno je úsilí hasičů o zvládnutí požáru na vybuchlém bloku 4 i jejich v mnoha případech tragické osudy. Autor v knize odhaluje nedostatky sovětského způsobu zvládání této události, snahu sovětských úřadů všech úrovní o zatajení černobylské exploze, a to nejen před zahraničím, ale především před vlastními občany. Kniha dokládá, že tato snaha o utajování je nakonec korunována nezamýšleným a pro SSSR v podstatě fatálními vývojem v radioaktivitou postižených republikách.


... opakovat s tím, co už bylo řečeno u dřívějších hodnocení, tohle je opravdu skvostná literatura faktu a rozbor celé katastrofy par excellance ... Serhii Plokhy: ČERNOBYL - HISTORIE JADERNÉ KATASTROFY ... ... . V knížce sledujeme, co provázelo stavbu elektrárny, je zmiňováno jisté diletantství odpovědných, podrobně je rozebrán samotný výbuch a neochota či neschopnost si ... Černobyl: historie jedné katastrofy. Serhii Plokhy ... 1986 - datum největší technologické katastrofy. Černobyl - symbol lidské statečnosti a obětování se, ale i obžaloba komunistického režimu, zastírání pravdy, arogance moci, netečnosti a p ... Černobylská havárie - Wikipedie ... . Černobyl - symbol lidské statečnosti a obětování se, ale i obžaloba komunistického režimu, zastírání pravdy, arogance moci, netečnosti a pohrdáním lidskými životy. To byl a je Černobyl, ve vzpomínkách i nových ... Černobylská jaderná elektrárna byla postavena v 70. letech 20. století 15 km severozápadně od města Černobyl, 10 km od hranic s Běloruskem a 110 km severně od Kyjeva.V je...SOUVISEJÍCÍ KNIHY