Fantastické povídky

Fantastické povídky - Igino Ugo Tarchetti | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Igino Ugo Tarchetti
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Fantastické povídky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Fantastické povídky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Igino Ugo Tarchetti. Číst Fantastické povídky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ve stopách svého mistra, E. T. A. Hoffmana, vypráví Tarchetti uhrančivé příběhy, v nichž se realita bipolárně rozpadá. Jeho postavy se setkávají se svými dvojníky, mrtví zasahují do života živých, části původně jednotných celků se rozžívají samostatným životem, upoutávají na sebe pozornost a probouzejí ve vědomí protagonistů patologické monománie.Tento zájem o fantastické motivy jako nástroje průzkumu skrytých vrstev lidského vědomí činí z Tarchettiho jednoho z raných představitelů evropského modernismu.


...vé hry, povídky, audioknihy. 📚#2.📚 https://www ... Edgar Allan Poe - Wikipedie ... .youtube.com/playlist?list=PLpliyFxhEHLpnwwvz5JygD_XmO-Qt4qLb Fantastické povídky (1882) - čtyři povídky s přesahem do iracionálna. Povídka Z papíru na kornouty se hlásí jako text nalezeného dávného rukopisu, v němž oživlý mnich z obrazu předčítá z rodinné kroniky. Jen o málo mladší jsou povídky Julia Zeyera Fantastické povídky a Maeldunova plavba, které obsahují četné okultní a pohádkové motivy. Nejznámější a umělecky nejkvalitnější ze Zey ... Jáma a kyvadlo a jiné fantastické povídky by Edgar Allan Poe ... . Nejznámější a umělecky nejkvalitnější ze Zeyerových fantastických děl je ale Román o věrném přátelství Amise a Amila , který se vyznačuje vypjatým katolicismem . JÁMA A KYVADLO A JINÉ FANTASTICKÉ POVÍDKY CHARAKTERISTIKA UMĚLECKÉHO TEXTU Bylo mi zle, k smrti zle mi bylo z těch dlouhých muk, a když mne...SOUVISEJÍCÍ KNIHY