Neuvěřitelná čísla profesora Stewarta

Neuvěřitelná čísla profesora Stewarta - Iain Stewart | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Iain Stewart
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Neuvěřitelná čísla profesora Stewarta.pdf


Chcete si knihu přečíst?Neuvěřitelná čísla profesora Stewarta ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Iain Stewart. Číst Neuvěřitelná čísla profesora Stewarta Online je nyní tak snadné!

POPIS


Čísla nás provázejí na každém kroku a profesor Stewart ukazuje jejich pozoruhodné vlastnosti. Od těch nejzákladnějších, jako je už jejich zápis v desetinné nebo binární notaci, přes objev nuly a mimořádnost prvočísel, až po čísla iracionální (jako je ? a ?2), čísla komplexní a kvaterniony. Fakticky ale nejde jen o čísla jako taková: autor s jejich pomocí přístupně vykládá pojmy algebry (např. prostory větší dimenze než 3, grupy prostorové symetrie, základy šifrování, Fermatovu věta), geometrie (např. problém kvadratury kruhu, kolik barev je třeba k vybarvení mapy, symetrii prostorových těles, kvazikrystaly, fraktály), analýzy (např. logaritmickou a exponenciální funkci) a teorie pravděpodobnosti (např. narozeninový paradox). Profesor Stewart nejen dokáže tuto plejádu pojmů zavést a objasnit, ale dokáže i ukázat, jak se uplatňují ve světě kolem nás.


...šechny informace o produktu Kniha Neuvěřitelná čísla profesora Stewarta - Ian Stewart, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Neuvěřitelná čísla profesora Stewarta - Ian Stewart ... Neuvěřitelná čísla profesora Stewarta - PRESS.SK ... . Neuvěřitelná čísla profesora Stewarta Autor: Stewart, Iain Nakladatel: Dokořán Argo EAN: 9788073639358 ISBN: 978-80-257-2789-8, 978-80-7363-935-8 Originál: Professor Stewart´s Incredible Numbers Překlad: Klíma, Jan Popis: 1× kniha, vázaná, 320 stran, česky Rozměry: 16,8 × 23,5 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Kniha: Neuvěřitelná čísla profesora Stewarta - Ian Stewart. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět ... Neuvěřitelná čísla profesora Stewarta - Stewart Iain ... ... . vydání) Kniha: Neuvěřitelná čísla profesora Stewarta - Ian Stewart. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... V...SOUVISEJÍCÍ KNIHY