Dítě v osobnostním pojetí: Cíle a metody osobnostní výchovy ve škole

Dítě v osobnostním pojetí: Cíle a metody osobnostní výchovy ve škole - Zdeněk Helus | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Zdeněk Helus
DIMENZE
7,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Dítě v osobnostním pojetí: Cíle a metody osobnostní výchovy ve škole.pdf


Chcete si knihu přečíst?Dítě v osobnostním pojetí: Cíle a metody osobnostní výchovy ve škole ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdeněk Helus. Číst Dítě v osobnostním pojetí: Cíle a metody osobnostní výchovy ve škole Online je nyní tak snadné!

POPIS


O obratu k dítěti a výchovné úloze školy se často mluví. Náš přední odborník v oblasti výchovy a socializace člověka ukazuje, jaký konkrétní obsah může a má tento obrat v praxi školy i rodinné výchovy mít. Uvádí důležité poznatky psychologie, sociálních věd a dalších oborů, které pomohou vychovateli převzít větší odpovědnost za příznivé působení na osobnost dítěte. Autor ukazuje historické kořeny potřeby obratu k dítěti a analyzuje i současné podmínky života mladé generace, které představují jak vývojové šance, tak i rizika. Vysvětluje, co konkrétně znamená "vidět v dítěti vznikající a rozvíjející se osobnost", a jaké to na vychovatele klade nároky, a popisuje hlavních činitelů a úrovní vývoje osobnosti. Zvláštní pozornost věnuje tzv. citlivým (zlomovým či kritickými) údobím a událostem, které sehrávají obzvláště významnou roli při tom, jak se dítě stává samo sebou, objevuje smysl událostí i svého života a stará se o jeho naplnění - utváří sebe jako osobnost.


...Cole. 312 Kč s DPH. Skladem Dítě v osobnostním pojetí: Cíle a metody osobnostní výchovy ve škole O obratu k dítěti a výchovné úloze školy se často mluví ... Psychologie : Knihkupectví Čtyři směry ... . Náš přední odborník v oblasti výchovy a socializace člověka ukazuje, jaký konkrétní obsah může a má tento obrat v praxi školy i rodinné výchovy mít. Dítě v osobnostním pojetí: Cíle a metody osobnostní výchovy ve škole. Zdeněk Helus ... Dítě v osobnostním pojetí Autor: Helus, Zdeněk Nakladatel: Portál EAN: 9788071788881 ISBN: 80-7178-888- Popis: 1× kniha, brožovaná, 240 stra ... Dítě v osobnostním pojetí: Cíle a metody osobnostní ... ... . Zdeněk Helus ... Dítě v osobnostním pojetí Autor: Helus, Zdeněk Nakladatel: Portál EAN: 9788071788881 ISBN: 80-7178-888- Popis: 1× kniha, brožovaná, 240 stran, česky Rok vydání: 2004 ... Dítě v osobnostním pojetí: Cíle a metody osobnostní výchovy ve škole je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Zdeněk Helus. Přečtěte si s námi knihu Dítě v osobnostním pojetí: Cíle a metody osobnostní výchovy ve škole na prazskamuzea1918-2018.cz Dítě v osobnostním pojetí - Helus Z...SOUVISEJÍCÍ KNIHY