Vítr nás odnese: Antologie současné perské literatury z Iránu a Afganistánu

Vítr nás odnese: Antologie současné perské literatury z Iránu a Afganistánu - - | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vítr nás odnese: Antologie současné perské literatury z Iránu a Afganistánu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vítr nás odnese: Antologie současné perské literatury z Iránu a Afganistánu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Vítr nás odnese: Antologie současné perské literatury z Iránu a Afganistánu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dvanáct povídek nevšedně umělecky reflektují život v Íránské islámské republice, v emigraci či během sovětské okupace Afghánistánu v 80. letech 20. století. Texty charakterizuje významová mnohovrstevnatost podmíněná do jisté míry íránskou cenzurou, ale i úsilím autorů o hledání nových výrazových možností. Početné zastoupení ženských autorek v antologii poukazuje na nedávný rozmach literatury psané ženami v Íránu; je mezi nimi i povídka jedné z nejvýznamnějších současných spisovatelek Golí Taraqqí Domov v oblacích. Prózy doplňují ukázky z poezie respektovaných íránských básníků 20. století.


...r nás odnese Info OKO. Vítr nás odnese: Antologie současné perské literatury z Iránu a Afganistánu ... Vítr nás odnese - Labyrint ... . Nakladatel: Gutenberg ... Vítr nás odnese Antologie současné perské literatury z Iránu a Afganistánu. Přidat recenzi Magazín OKO (1) Kategorie a témata ... Vítr nás odnese - antologie současné perské literatury z Íránu a Afghánistánu ... Početné zastoupen í ženských autorek v antologii poukazuje na nedávný rozmach literatury psané ženami v Íránu; je mezi nimi i povídka jedné z nejvýznamnějších současných spisovatelek Golí Taraqqí Domov v oblacích. Prózy doplňují ... Kniha: Vítr nás odnese Podtitul: Antologie současné perské literatury z Irán ... Zuzana Kříhová - Wikipedie ... . Prózy doplňují ... Kniha: Vítr nás odnese Podtitul: Antologie současné perské literatury z Iránu a Afganistánu Povídky s politickým a sociálním podtextem odráží ži...SOUVISEJÍCÍ KNIHY