Poslední láska císaře Karla

Poslední láska císaře Karla - Hana Whitton | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Hana Whitton
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Poslední láska císaře Karla.pdf


Chcete si knihu přečíst?Poslední láska císaře Karla ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hana Whitton. Číst Poslední láska císaře Karla Online je nyní tak snadné!

POPIS


Román Poslední láska císaře Karla pojednává o pozapomenutém osudu Guillauma, jediného historicky doloženého levobočka císaře Karla IV. Český král a římský císař se s Guillaumovou matkou seznámil patrně v roce 1365 při jedné ze svých cest do Avignonu. Karel IV. Tehdy stál na vrcholu moci a přednedávnem uzavřel výhodný politický sňatek s Alžbětou Pomořanskou. A přesto si nyní, téměř v padesáti letech, uvědomil, že mu v životě chybí hluboký citový vztah. Ve chvíli, kdy se snu o osobním štěstí téměř vzdával, potkal půvabnou a urozenou Margaretu z Arles. Prožil s ní idylické dny a po návratu do Prahy se dozvěděl, že mu Margareta porodila syna Guillauma. S napětím budeme sledovat nelehký osud Margarety z Arles a jejího syna Guillauma, který se se svým císařským otcem setká až na prahu dospělosti, při poslední cestě Karla IV. do Francie. Staneme se svědky Guillaumova nesnadného hledání vztahu k vlivnému, milovanému, ale vždy vzdálenému otci, které se odehrává na pozadí dvorských intrik a převratných dějinných událostí 70. a 80. let 14. století.


...oslední láska císaře Karla pojednává o pozapomenutém osudu Guillauma, jediného historicky doloženého levobočka císaře Karla IV ... Kniha Poslední láska císaře Karla | Moja-Kniha.sk ... . Český král a římský císař se s Guillaumovou matkou seznámil patrně v roce 1365 při jedné ze svých cest do Avignonu. Karel I. (král český jako Karel III., král uherský jako Karel IV., maďarsky IV. Károly), celým jménem Karel František Josef Ludvík Hubert Jiří Oto Maria Habsbursko-Lotrinský, německy Karl Franz Josef Ludwig Hubert Georg Otto Maria von Habsburg-Lothringen (17. srpna 1887, zámek Persenbeug, Dolní Rakousy - 1. dubna 1922, Monte, Funchal, Madeira) z habsbursko-lotrinské ... Román Poslední lás ... Karel I. - Wikipedie ... . srpna 1887, zámek Persenbeug, Dolní Rakousy - 1. dubna 1922, Monte, Funchal, Madeira) z habsbursko-lotrinské ... Román Poslední láska císaře Karla pojednává o pozapomenutém osudu Guillauma, jediného historicky doloženého levobočka císaře Karla IV. Český král a římský císař se s Guillaum...SOUVISEJÍCÍ KNIHY