Proklos

Proklos - - | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Proklos.pdf


Chcete si knihu přečíst?Proklos ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Proklos Online je nyní tak snadné!

POPIS


Novoplatonik Proklos (412-485) byl jedním z největších pozdně antických helénských filosofů. Významně ovlivnil středověkou, renesanční i německou klasickou filosofii, přesto však v českém prostředí zůstává takřka neznámý. Předkládaná publikace je v celosvětovém měřítku prvním systematickým úvodem do Proklova myšlení. Po základním historickém úvodu do novoplatonismu podává zevrubný rozbor Proklovy metafyziky, etiky a náboženství. Ve druhé části se soustředí na Proklovo pojetí poezie, mýtu a symbolu, a předkládá též překlad spisu "O Platónových námitkách v Ústavě proti Homérovi a básnickému umění", který je pokusem o usmíření Homéra s Platónem, a je tak zajímavý nejen pro filosofy, ale též pro religionisty a literární vědce.


...'s system, like that of the other Neoplatonists, is a combination of Platonic, Aristotelian, and Stoic elements ... Proklos Proclus - AbeBooks ... . In its broad outlines, Proclus's system agrees with that of Plotinus.However, following Iamblichus, Plutarch of Athens, and his master Syrianus, Proclus presents a much more elaborate universe than Plotinus, subdividing the elements of Plotinus's system into their logically ... Proklos, the son of Philosophos, asks the following of Rabbi Gamaliel in Acre while he is bathing in the Bath of Aphrodite: "It is written in your Law, `And there shall cleave naught of the devoted thing to thine hand.'Why then doth thou bathe in the Bath of Aphrodite?" To which he replies, "One may not answer in the bath." Th ... Proklos - Wikipedie ... .'Why then doth thou bathe in the Bath of Aphrodite?" To which he replies, "One may not answer in the bath." The editor glosses the story: "It is forbidden to speak words of the ... Proclus of Athens (*412-485 C...SOUVISEJÍCÍ KNIHY