Pandora 19/ 2009: Město

Pandora 19/ 2009: Město - - | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pandora 19/ 2009: Město.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pandora 19/ 2009: Město ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Pandora 19/ 2009: Město Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kulturně-literární revue vychází ve spolupráci s Kanceláří generálního komisaře účasti ČR na EXPO 2010 v Šanghaji a její téma koresponduje s mottem světové výstavy: Lepší město, lepší život / Better city, better life. 19. číslo otevírá tematicky zaměřená experimentální báseň Ladislava Nebeského, po ní následuje rozhovor s Emilem Haklem. Beletristická rubrika přináší ukázky z aktuální a dosud nepublikované tvorby Daniely Hodrové, Zdeny Salivarové a Josefa Škvoreckého, Edgara Dutky, Jana Balabána, Jaroslava Rudiše, Petry Hůlové, Šimona Šafránka, Petra Halmaye, Petra Krále či Petra Borkovce, ukázky z nedávno vydaných próz Jiřího Kratochvila a Jáchyma Topola a z připravované monografie Petra Hrušky, zde publikovanou pod názvem "Chodec - městský živel v poezii Karla Šiktance". V teoretické části je k přečtení rozhovor s architektem Pavlem Hniličkou, studie Jiřího Trávníčka o toposu města ve středoevropském románu, Slavomíry Ferenčuhové o sociologii města, Václava Cílka o umírání měst či Petra Janečka o městském folkloru, esej Petra Urlicha o problematice pojmu "moderní" v městské architektuře a přehledová stať Jaroslava Halady o světových výstavách. Obrazová část dokumentuje proces vznikání českého pavilonu na EXPO 2010 v Šanghaji, zachycuje současný stav příprav jeho interiéru i exteriéru, jeho budoucí vzhled i umělecká díla, která budou Českou republiku reprezentovat. A k tomu všemu ještě Edice o Druhém městě, mezinárodní městská anketa a městská doprava v podání Pana Dory. 19. číslo vychází ve třech verzích: kromě standardní (pouze české) je k dispozici i bilingvní česko-anglická verze a již tradiční bibliofilská varianta, kterou tvoří bilingvní Pandora obohacená o originální grafiku Oldřicha Kulhánka. Bilingvní a bibliofilská varianta jsou k dispozici pouze na www.revuepandora.cz. Na přípravě 19. čísla se podíleli překladatelé Nathan Fields, Yveta Shanfeldová, Mick Swiney, Barbora Lungová, Veronika Revická, Anna Lordan ad. Dílčí spoluprací přispěl i Portál české literatury. Projekt mohl být realizován díky finanční podpoře Ministerstva kultury ČR a Magistrátu města Ústí nad Labem.


... 19/2009 - Město Pandora 19/2009. Nad Labem, Ústí nad Labem 2009, 204 stran ... Pandora: The clamshell cell from hell? | The unofficial ... ... . Nová Pandora se věnuje tématu, které je stále aktuální a takřka nadčasové - tématu města. Revue zaujme již svou obálkou, na jejímž temně modrém podkladu spatříme obrysy zeměkoule s tisíci žlutých, svítících (a to doslova, dáte-li sešit na chvíli nasvítit pod lampu a pak se ... Massive B Presents: Pandora 19 Licensed to YouTube by The Orchard Music (on behalf of Massive B Productions); ASCAP, BMI - Broadcast Music Inc., and 7 Music Rights Societies Reakce společnosti Pandora na aktuální situ ... Shattered (Live June 19, 2009) by O.A.R. - Pandora ... ., and 7 Music Rights Societies Reakce společnosti Pandora na aktuální situaci s COVID-19 . ... Malé přívěsky a jednotlivé peckové náušnice Pandora Me jsou symboly vaší osobnosti, které vám umožňují odhalit vaše vlastní poselství. O.A.R. - Pandora. Try disabling any ad blockers and refreshin...SOUVISEJÍCÍ KNIHY