Píseň o medu: Kulturní dějiny včely

Píseň o medu: Kulturní dějiny včely - Ralph Dutli | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Ralph Dutli
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Píseň o medu: Kulturní dějiny včely.pdf


Chcete si knihu přečíst?Píseň o medu: Kulturní dějiny včely ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ralph Dutli. Číst Píseň o medu: Kulturní dějiny včely Online je nyní tak snadné!

POPIS


Med, vosk, mateří kašička, propolis, pyl a jed. Po knížce Milá olivo. Malé dějiny jedné kultury (Archa, 2016) se autor zaměřil na další pochutinu z hlediska kulturního vývoje naší civilizace: na med a jeho jedinečné výrobce – včely. Drobní živočichové, kteří provázejí a ovlivňují vývoj lidského myšlení od prapočátku, nebyli odjakživa považováni za zdroj sladkého jídla, ale především za posly z nebes a jako takoví byli ve všech známých kulturách uctíváni. Ralph Dutli nás seznamuje s neobyčejným a proměnlivým vnímáním včelí existence v průběhu dějin. Kdo z nás tuší, že podle starých Egypťanů vznikly včely ze slz boha slunce? Že existovala pověra, podle níž včely vzešly z býčí zdechliny? Že ve středověku symbolizovala včela Ježíše Krista a úl Matku Boží? Že med byl součástí různých erotických rituálů? A kolika básníkům od starověku po moderní poezii posloužily včely a med jako inspirace… Autor nesetrvává jen u náboženství a literatury, vypráví i o způsobu včelí komunikace, organizaci v úlu, ohrožení existence včel, o včelaření na střechách ve velkoměstech. Je to kniha naplněná láskou i obdivem k drobnému hmyzu, bez jehož pomoci nemohou lidé přežít.


...utli: Píseň o medu Kulturní dějiny včely ... Autor - Dutli - Ralph Dutli | Knihy.ABZ.cz ... . Z německého originálu Das Lied vom Honig vydaného v roce 2012 nakladatelstvím Wallstein Verlag, Göttingen přeložila Magdalena Štulcová. Jazyková spolupráce Jaromír Slomek Odpovědný redaktor Pavel Jungmann Grafická úprava, obálka František Petrák. Vydalo nakladatelství Píseň o medu: Kulturní dějiny včely. Ralph Dutli ... Píseň o medu Autor: Dutli, Ralph Nakladatel: Archa EAN: 9788087545645 ISBN: 978-80-87545-64-5 Originál: Das Lied vom Honig Překlad: Štulcová, Magdalena Popis: 1× kniha, brožovaná, 164 stran, česky Rozměry: 12 × 18,5 cm Kniha: Píseň o medu -- Kulturní dějiny včely - Ralph Dutli. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je ... PÍSEŇ O MEDU. KULTURNÍ DĚJINY VČELY - Ralph Dutli ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny...SOUVISEJÍCÍ KNIHY