Vzdálenost mezi mnou a třešní

Vzdálenost mezi mnou a třešní - Paola Peretti | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Paola Peretti
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vzdálenost mezi mnou a třešní.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vzdálenost mezi mnou a třešní ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Paola Peretti. Číst Vzdálenost mezi mnou a třešní Online je nyní tak snadné!

POPIS


Devítiletá Mafalda je velmi zvídavá, má ráda příběhy a hudbu, chodí do školy, kde ji kromě rodičů příležitostně vyzvedává i její věrný šedohnědý kocour Optimus Turcaret, ale od svých vrstevníků se přece jenom liší. Její jinakost se ukrývá za jejími tlustými brýlemi – trpí totiž vzácnou oční chorobou, kvůli které postupně přichází o zrak. Mafalda kontroluje rychlost, s jakou její nemoc postupuje, podle toho, z jaké vzdálenosti je schopná vidět svoji milovanou třešeň, která roste u školy. Děsí se dne, kdy ji kompletně zahalí tma, a do svého diáře si zapisuje seznam věcí, „na kterých jí hrozně moc záleží a které už nebude moct dělat“. Když s hrůzou vyslechne rozhovor, ve kterém se její rodiče baví o stěhování, rozhodne se, že bude po vzoru hrdiny Cosima ze své nejoblíbenější knihy Baron na stromě žít v koruně stromu, a začne plánovat útěk na školní třešeň. V jejím životě zaujímají důležité místo především dva lidé – Filippo, problémový hyperaktivní chlapec, který se baví pouze s ní, a Estella, školnice, která jí jako jediná říká vždycky pravdu, byť občas nemilosrdnou, a dává jí spoustu rad do života. Právě díky nim začne Mafalda postupem času chápat důležité moudro, které je obsažené i v jejím milovaném Malém princi, totiž že ty nejdůležitější věci v životě nejsou vidět očima.


...enost mezi mnou a třešní Autor: Peretti, Paola Nakladatel: Slovart EAN: 9788075297037 ISBN: 978-80-7529-703-7 Originál: La distanza tra me e il ciliegio Překlad: Červenková, Monika Popis: 1× kniha, vázaná, 192 stran, česky Rozměry: 13,5 × 21,5 cm Rok vydání: 2019 (1 ... Vzdálenost mezi mnou a třešní | Dumknihy.cz - knihy po ... ... . vydání) Kniha Vzdálenost mezi mnou a třešní Přidat komentář. Aprilek. 03. května. Knihu jsem přečetla v angličtině. ... Devítiletá Mafalda je velmi zvídavá, má ráda příběhy a hudbu, chodí do školy, kde ji kromě rodičů příležitostně vyzvedává i její věrný šedohnědý kocour Optimus Turcaret, ale od svých vrstevníků se přece jenom liší. Její jinakost se ukrývá z ... Vzdálenost mezi mnou a třešní - Paola Peretti - Daramegan ... . ... Devítiletá Mafalda je velmi zvídavá, má ráda příběhy a hudbu, chodí do školy, kde ji kromě rodičů příležitostně vyzvedává i její věrný šedohnědý kocour Optimus Turcaret, ale od svých vrstevníků se přece jenom liší. Její jinakost se ukrývá za jejími tlustými brýlemi - trpí totiž vzácnou oč...SOUVISEJÍCÍ KNIHY