Vlastním hlasem: In Her Own Voice

Vlastním hlasem: In Her Own Voice - - | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Vlastním hlasem: In Her Own Voice.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vlastním hlasem: In Her Own Voice ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Vlastním hlasem: In Her Own Voice Online je nyní tak snadné!

POPIS


V roce 2019 si připomínáme 100 let od chvíle, kdy ženy v českých zemích mohly poprvé volit a být voleny na základě všeobecného a rovného volebního práva. Bylo to v obecních volbách 15. června 1919. Definitivně pak volební právo žen v Československu stvrdila ústava z roku 1920. Česko-anglická publikace s bohatým obrazovým doprovodem, vydaná ke stejnojmenné výstavě, zachycuje mnohovrstevnatý a dosud neukončený proces ženské emancipace v prostoru českých zemí, jeho různé cesty i obsahy. Ženskou emancipaci v jejích mnoha podobách vnímá jako úsilí o možnost definovat sebe sama, své životní role a cesty. Chápe ji jako právo "hovořit vlastním hlasem". Dobové obsahy a limity ženské emancipace ukazuje na 26 příbězích konkrétních známých, ale i méně známých žen - různé národnosti, pocházejících z různého sociálního prostředí a žijících v různé době. Tyto ženy ve výstavě společně "vyprávějí" příběh ženské emancipace. Příběh o překonávání společenských bariér, které omezují lidský potenciál žen.


...m hlasem In Her Own Voice. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... Nové knihy v Parlamentní knihovně ... . Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené. Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Vlastním hlasem:In Her Own Voice. Náhled. ... Chápe ji jako právo "hovořit vlastním hlasem". Dobové obsahy a limity ženské emancipace ukazuje na 26 příbězích konkrétních známých, ale i méně znám ... Vlastním hlasem - Knihkupectví Ládví ... . Dobové obsahy a limity ženské emancipace ukazuje na 26 příbězích konkrétních známých, ale i méně známých žen - různé národnosti, pocházejících z různého sociálního prostředí a žijících v různé době. ... In Her Own Voice. autor neuveden. Info: Národní muzeum, 2019 (1.) - brož...SOUVISEJÍCÍ KNIHY