Býti krajinou / Being Landscape

Býti krajinou / Being Landscape - Miloš Šejn | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Miloš Šejn
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Býti krajinou / Being Landscape.pdf


Chcete si knihu přečíst?Býti krajinou / Being Landscape ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miloš Šejn. Číst Býti krajinou / Being Landscape Online je nyní tak snadné!

POPIS


Miloš Šejn (1947) ve svých dílech zachycuje a vyjadřuje prožitky provázející jeho komunikaci s krajinou a současně postihuje cosi z podob přírodního dění. Tato publikace soustřeďuje prostřednictvím téměř dvou set barevných reprodukcí akce a díla, v nichž samotné umělcovo tělo funguje jako výlučné expresivní a obrazové médium, a jež jsou zachytitelné optickým obrazem a zvukovým záznamem na fotografii, videu nebo filmu. Od konce šedesátých let začal Miloš Šejn vědomě usilovat o to, aby přetransformoval své pocity z krajiny do tvaru, který by bylo možné nazvat uměleckou formou. V knize jsou soustředěny ve stručném výběru jeho rané tělové aktivity - chození, bloudění, kontakty těla, rituály či meditace. Prostředí jeskyní a skalních labyrintů jej inspirovalo k sérii unikátních ohňových kreseb. V polovině devadesátých let ovlivnilo Šejnovu tvorbu zásadním způsobem poznání tělové techniky Body Weather, kterou vyvinul slavný japonský tanečník Min Tanaka. Videoperformance a souběžně vznikající barevné fotografie z posledních patnácti let představují v Šejnově práci nový důraz na transformaci pomíjivých tělesných plastik do permanentních zvukově-obrazových záznamů těla - estetických artefaktů.


...ejn Býti krajinou / Being Landscape by Ladislav Kesner Nakladatel: Arbor vitae ISBN: 978-80-87164-31-0, EAN: 9788087164310 Formát: 144 stran, 26x23cm, česky / english, vázaná vazba Rok ... PDF Geofyzikální ústav AV ČR, v.v.i. Archiv výtvarného umění, o.s. ... ... Býti krajinou / Being Landscape Autor: Šejn, Miloš Nakladatel: Arbor vitae EAN: 9788087164310 ISBN: 978-80-87164-31- Popis: 1× kniha, vázaná, 144 stran, česky, anglicky Rozměry: 23 × 26 cm Rok vydání: 2010 (1. vydání) Jazyk: česky, anglicky 709 Kč Býti krajinou / Being Landscape | Miloš Šejn . Býti krajinou / Being Landscape | ... optickým obrazem a zvukovým záznamem na fotografii, vi ... Kniha: Býti krajinou / Being Landscape - Miloš Šejn ... ... . vydání) Jazyk: česky, anglicky 709 Kč Býti krajinou / Being Landscape | Miloš Šejn . Býti krajinou / Being Landscape | ... optickým obrazem a zvukovým záznamem na fotografii, videu nebo filmu. Od konce šedesátých let začal Miloš Šejn vědomě usilovat o to, aby přetransformoval své pocity z krajiny do tvaru, který by ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY