Mluvnice současné češtiny I: Jak se píše a jak se mluví

Mluvnice současné češtiny I: Jak se píše a jak se mluví - Václav Cvrček | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Václav Cvrček
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Mluvnice současné češtiny I: Jak se píše a jak se mluví.pdf


Chcete si knihu přečíst?Mluvnice současné češtiny I: Jak se píše a jak se mluví ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Václav Cvrček. Číst Mluvnice současné češtiny I: Jak se píše a jak se mluví Online je nyní tak snadné!

POPIS


Předkládaná Mluvnice současné češtiny autorů působících na různých ústavech Univerzity Karlovy je po téměř patnácti letech novým pokusem o stručný a srozumitelný popis našeho mateřského jazyka. Mluvnice je koncipována jako dvoudílná, přičemž první díl zahrnuje poučení mj. o zvukové stránce jazyka, slovní zásobě, slovotvorbě, tvarosloví, stylistice a psací soustavě (druhý díl pak bude věnován větné skladbě). Jako vůbec první popis svého druhu se mluvnice pokouší systematicky zachycovat rozdíl mezi mluvenou a psanou češtinou, a to na základě rozsáhlých dat z Českého národního korpusu (www.korpus.cz). Výsledkem je materiálově založená moderní publikace, která nepodává obraz o tom, jak by jazyk vypadat měl, ale o tom, jak skutečně mluvíme a píšeme. Čtenář si tak může sám udělat obrázek o tom, jaké způsoby vyjadřování jsou obvyklé a vhodné pro určitou situaci a které prostředky jsou naopak nevšední či v daném kontextu nepreferované. Ve druhém vydání doznal text Mluvnice současné češtiny 1 jen minimum změn. Nejpodstatnější odlišností oproti edici předchozí je inovovaná grafická podoba celé knihy. Vedle toho bylo provedeno několik spíše drobnějších korekcí v textu samotném (opravy některých formulací).


... from a library! Mluvnice současné češtiny ... Mluvnice současné češtiny 1 - Jak se píše a jak se mluví ... ... . I, Jak se píše a jak se mluví. [Václav Cvrček] Kniha: Mluvnice současné češtiny I. Jak se píše a jak se mluví Autor: Václav Cvrček Předkládaná Mluvnice současné češtiny autorů působících na různých ústavech Univerzity Karlovy je po téměř patnácti letech novým pokusem o stručný a srozumitelný popis našeho mateřského jazyka. Všechny informace o produktu Kniha Mluvnice ... Mluvnice současné češtiny I. Jak se píše a jak se mluví ... ... . Všechny informace o produktu Kniha Mluvnice současné češtiny I. Jak se píše a jak se mluví, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Mluvnice současné češtiny I. Jak se píše a jak se mluví. E-kniha: Mluvnice současné češtiny I. Jak se píše a jak se mluví - Václav Cvrček. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provo...SOUVISEJÍCÍ KNIHY