Spolu: Průvodce domácího vzdělávání v České republice

Spolu: Průvodce domácího vzdělávání v České republice - Irena Kašparová | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Irena Kašparová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Spolu: Průvodce domácího vzdělávání v České republice.pdf


Chcete si knihu přečíst?Spolu: Průvodce domácího vzdělávání v České republice ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Irena Kašparová. Číst Spolu: Průvodce domácího vzdělávání v České republice Online je nyní tak snadné!

POPIS


Populárně-naučná kniha představuje fenomén domácího vzdělávání, tak jak je od roku 1989 praktikován v České republice. Chcete učit své dítě doma? Zajímá vás, odkud se myšlenka domácího vzdělávání vzala? Přemýšlíte o tom, co vede rodiče k tomu, aby učili své děti doma? Toužíte nahlédnout do domovů domácích vzdělavatelů a zjistit, jak své děti doma učí? Pak je tato publikace právě pro vás. Kniha je rozdělena do tří částí. První přináší praktické informace pro ty, kteří o domácím vyučování pro sebe a své děti uvažují. Druhá část knihy přináší dvě obecná zamyšlení nad tématy, která s domácím vzděláváním úzce souvisí. Jsou jimi vzdělání a dětství. Poslední část knihy je věnována třem případovým studiím ze života domškoláků v Čechách a na Moravě. Seznámíte se zde se Zelenými, kteří žijí bez hodin, ve vlastnoručně vyrobeném domě, blízko přírodě; se Svobodovými, kteří v domácím vzdělávání našli svobodu spolutvořit a přebírat zodpovědnost za budoucnost vlastních dětí a s Novými, pro které domácí škola znamenala únik z bezvýchodné situace šikany na malé venkovské škole. Kniha je určena odborníkům a studentům z řad sociálních i pedagogických věd, jakož i zajímajícím se rodičům současných i případných budoucích domškoláků. Autorka čerpá z vlastního dlouhodobého výzkumu i života. Je maminkou čtyř dětí, které vzdělávala doma, zároveň vede studijní program Sociální antropologie na Masarykově univerzitě v Brně, kde se tématu domácího vzdělávání věnuje i profesně posledních deset let. Kniha je opatřena tematickým i jmenným rejstříkem a seznamem odborné použité literatury pro další bádání čtenářů.


...o byl můj osobní důvod pro volbu domácího vzdělávání, tak jsem jej vtiskla i do názvu svojí knížky ... Výchova a vzdělávání - Česko | Knihy.ABZ.cz ... . Být spolu s dětmi i ve chvílích, kdy už si to společnost představuje jinak. Spolu se učit, spolu sdílet pracovní i volný čas, spolu žít jako rodina. Skoro utopie v dnešní době, ale domácí škola nám to ... Kniha: Spolu -- Průvodce domácího vzdělávání v České republice Autor: Irena Kašparová Populárně-naučná kniha představuje fenomén domácího vzdělávání, tak jak je od roku 1989 praktikován v České republice. Spolu: Průvodce domácího vzdělávání v České republice Irena Kašparová Nakladatel: Akamedia 2019 "S ... Spolu -- Průvodce domácího vzdělávání v České republice ... ... . Spolu: Průvodce domácího vzdělávání v České republice Irena Kašparová Nakladatel: Akamedia 2019 "Spolu. To byl můj osobní důvod pro volbu domácího vzdělávání." Spojili jsme síly s HitHitem, abychom získali pro...SOUVISEJÍCÍ KNIHY