Letohrádky, libosady a výletní místa 2.díl: Pravý břeh Vltavy

Letohrádky, libosady a výletní místa 2.díl: Pravý břeh Vltavy - Kateřina Bečková | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Kateřina Bečková
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Letohrádky, libosady a výletní místa 2.díl: Pravý břeh Vltavy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Letohrádky, libosady a výletní místa 2.díl: Pravý břeh Vltavy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Kateřina Bečková. Číst Letohrádky, libosady a výletní místa 2.díl: Pravý břeh Vltavy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Druhý svazek Letohrádků, libosadů a výletních míst se prostřednictvím kreseb, maleb a grafických listů převážně z 19. století věnuje místům za pražskými hradbami na pravém vltavském břehu. Sem mířili Pražané za zábavou, odpočinkem a výlety buď po řece, nebo branami Poříčskou, Novou, Koňskou či Žitnou. Mnohé ze zahrad, sadů a letohrádků, většinou zaniklých, zůstaly dodnes v paměti města jako pomístní názvy či jména ulic Vinohrad, Žižkova, Nuslí, Vršovic, Karlína a Libně. Oblíbená byla Kanálka, Wimmerovy a Krennovy sady, v hostince proměněné letohrádky Sakrabonka, Sklenářka, Bezovka nebo Kravín, sezonní událostí bývala Fidlovačka v dosud nezastavěném Nuselském údolí, na vltavských ostrůvcích si výletníci vychutnávali romantická přírodní zákoutí, na Vyšehradě, u Chodovské tvrze či u kunratického hrádku zase doteky dávné minulosti. Kniha, reprodukující známá i dosud nepublikovaná umělecká díla, může však být nejen zprávou o životním stylu našich předků, ale také pobídkou k procházce po zobrazených lokalitách a po proměnách posledních dvou stoletích.


... Letohrádky, libosady a výletní místa 2 ... Zmizelá Praha Kateřina Bečková | Knihkupectví Daniela ... .díl: Pravý břeh Vltavy Autor: Kateřina Bečková Druhý svazek Letohrádků, libosadů a výletních míst se prostřednictvím kreseb, maleb a grafických listů převážně z 19. století věnuje místům za pražskými hradbami na pravém ... Letohrádky, libosady a výletní místa 2.díl: Pravý břeh Vltavy. Celkové hodnocení ... Letohrádky, libosady a výletní místa 2.díl: Pravý břeh Vltavy Autor: Bečková ... Krajinomalba - Česko | Knihy.ABZ.cz ... .díl: Pravý břeh Vltavy Autor: Bečková, Kateřina Nakladatel: Paseka EAN: 9788074329821 ISBN: 978-80-7432-982-1 Popis: 1× kniha, vázaná, 144 stran, česky Rozměry: 20 × 24 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Letohrádky, libosady a výletní místa 2.díl: Pravý břeh Vltavy Autor: Kateřina Bečková Druhý svazek Letohrádků, libosadů a ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY