Ekonomické myšlení v Japonsku

Ekonomické myšlení v Japonsku - Jan Sýkora | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Sýkora
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Ekonomické myšlení v Japonsku.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ekonomické myšlení v Japonsku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Sýkora. Číst Ekonomické myšlení v Japonsku Online je nyní tak snadné!

POPIS


Na počátku 20. století bylo Japonsko jedinou asijskou zemí, jež nebyla součástí světového koloniálního panství. Až do konce druhé světové války bylo navíc jedinou zemí mimo západní kulturní okruh, která úspěšně prošla procesem modernizace a zařadila se mezi světové velmoci. Jan Sýkora ve své práci ukazuje, že hospodářský model, díky němuž se Japonsko dokázalo v historicky krátké době vyrovnat vyspělým západním zemím, není pouze produktem západního ekonomického myšlení, které Japonsko systematicky přebíralo od sedmdesátých let 19. století, ale má své kořeny v předmoderním intelektuálním diskurzu o podstatě osvícené vlády. Čtenáři se proto seznámí s procesem formování ekonomické společnosti a se způsobem, jakým se rozvoj zbožně peněžních vztahů odrážel v myšlení japonských intelektuálů v období Tokugawa (1603– 1868). Zvláštní pozornost je věnována kořenům ekonomického nacionalismu, jenž se stal základem hospodářské expanze Japonska koncem 19. a ve 20. století.


...cké myšlení v Japonsku Autor: Sýkora, Jan Nakladatel: Filozofická fakulta UK v Praze EAN: 9788073083090 ISBN: 978-80-7308-309- Popis: 1× kniha, brožovaná, 200 stran, česky Rozměry: 14,2 × 18,5 cm Rok vydání: 2010 (1 ... Ekonomické myšlení v Japonsku | Odborná literatura a ... ... . vydání) Ekonomické myšlení v Japonsku na prahu modernizace 131 Závěr 169 Ediční poznámka 173 Bibliografie 174 Rejstřík 191 Resumé 197. 7 Úvod Ekonomická činnost tvoří nedílnou součást života každé společnosti. Má‑li společnost zajistit svoji trvalou existenci, musí na jedné straně Ekonomické myšlení v Japonsku . Jan Sýkora; Jan Sýkora . 5,0 . Sledovať autora . Ekonomika a právo Spoločenské vedy Učebnice a slovníky. ... Ekonomické myšlení v Japonsku - Knihkupectví Luxor ... . Má‑li společnost zajistit svoji trvalou existenci, musí na jedné straně Ekonomické myšlení v Japonsku . Jan Sýkora; Jan Sýkora . 5,0 . Sledovať autora . Ekonomika a právo Spoločenské vedy Učebnice a slovníky. Všetky knihy autora . Filozofická fakulta UK v Praze, 2010. Vydavateľstvo Filozofická fakulta...SOUVISEJÍCÍ KNIHY