Tak pravil Zarathustra: Filosofická báseň

Tak pravil Zarathustra: Filosofická báseň - Friedrich Nietzsche | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Friedrich Nietzsche
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Tak pravil Zarathustra: Filosofická báseň.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tak pravil Zarathustra: Filosofická báseň ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Friedrich Nietzsche. Číst Tak pravil Zarathustra: Filosofická báseň Online je nyní tak snadné!

POPIS


Sám Nietzsche svého „Zarathustru“ považoval neskromně za nejlepší knihu, jaká byla vůbec kdy napsána. Nemusíme s takovým hodnocením souhlasit, ale sotva se ubráníme dojmu, že zde máme před sebou cosi neobyčejného. Svými myšlenkami o smrti Boha, vůli k moci a nadčlověku budil Nietzsche ve své době zděšení a pohoršení, a na vnímavého čtenáře budou znepokojivě působit i dnes a možná právě dnes. Nejde navíc o suchopárně odborné výklady, těch Nietzsche nikdy nebyl zastáncem – snad právě v Zarathustrovi dovedl k dokonalosti žánr filosofické básně.


...ak pravil Zarathustra je pravděpodobně Nietzscheho nejslavnější dílo, napsané během osmdesátých let devatenáctého století ... Tak pravil Zarathustra / Nejlevnější knihy ... . Sám Nietzsche považoval tuto knihu za své opus magnum a dokonce se nechal slyšet, že Tak pravil Zarathustra je „nejhlubším dílem kdy napsaným." Je to kniha celosvětově uznávaná, nejen díky svému obsahu, ale i díky originalitě ... Tak pravil Zarathustra Filosofická báseň. Přidat recenzi Autoři; Interpreti; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaš ... Recenze: Tak pravil Zarathustra - Friedrich Nietzsche ... . Přidat recenzi Autoři; Interpreti; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené. Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... Also sprach Zarathustra, Op. 30 (Thus Spoke Zarathustra or Thus Spake Zarathustra) ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY