Dřevaři

Dřevaři - Roy Jacobsen | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Roy Jacobsen
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Dřevaři.pdf


Chcete si knihu přečíst?Dřevaři ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Roy Jacobsen. Číst Dřevaři Online je nyní tak snadné!

POPIS


Třicátého listopadu 1939 napadla Rudá armáda bez varování neutrální Finsko. V třeskuté zimě se rozpoutaly boje, které do historie vešly pod označením "zimní válka". Jedním z klíčových dějišť bylo strategicky položené městečko Suomussalmi, které se Finové v rámci taktiky spálené země rozhodli evakuovat, zničit a nastražit příchozím rudoarmějcům jako past. Tvrdohlavý dřevorubec Timo Vatanen ale ze Suomussalmi odejít odmítne. Žil zde celý život a nikam se stěhovat nehodlá. Raději zůstane a okupaci přečká. Bez komunikace s okupanty se to ale neobejde. Rudoarmějci potřebují dřevo a on jim ho má spolu s několika přivlečenými ruskými nevojáky v nepředstavitelném mraze a za nelidských podmínek dodávat. Odvedená práce i vzniklá přátelství však dostávají zcela jiný rozměr, když je Rudá armáda na čas poražena a do Suomussalmi se vracejí původní obyvatelé. Na historickém půdorysu se Roy Jacobsen věnuje univerzálním tématům, jako je úcta k člověku, osobní čest, přátelství, ale i kolaborace či kolektivní vina. Ve středu jeho pozornosti stojí neheroický hrdina, obyčejný člověk, který se hrdinou stává bez vlastního přičinění. O to zásadnější dilemata mu však nová role přináší.


...i. Užitečné nástroje pro lesníky, dřevaře a nábytkáře ... Dřevaři - Roy Jacobsen | Knihy Dobrovský ... . Registrace Demo. Prohlédněte si naše služby i bez registrace Demo. Nářezové plány Nástroj pro optimalizaci nářezových plánů ... Dřevařské kalkulačky - Kubírovací kalkulačka, Převodník jednotek Kubírovací tabulky, Dřevina, Objem, Hmotnost, Řezivo, Zvlhčování, Velkoplošné ... Oddíl Dřevaři Brno se zabývá činností pro děti školního věku. Scházíme se v Brně - Husovicích a v Černých polích. Na ... Dřevaři - Roy Jacobsen | KOSMAS.cz - vaše internetové ... ... . Scházíme se v Brně - Husovicích a v Černých polích. Na dvouhodinových schůzkách chodíme na procházky po okolí a hrajeme hry na hřištích, v parcích a v lesích. V zimním období jsme většinou v klubovně. ZKUŠEBNÍ ÚČET ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY