Tiché dny v Mixing Part

Tiché dny v Mixing Part - Erlend Loe | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Erlend Loe
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Tiché dny v Mixing Part.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tiché dny v Mixing Part ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Erlend Loe. Číst Tiché dny v Mixing Part Online je nyní tak snadné!

POPIS


Úsměvný román oblíbeného norského autora líčí unavené soužití jednoho obyčejného manželského páru. Postavy v Loeových románech stárnou spolu se svým autorem, a tak není divu, že v roce, kdy Loe oslavil čtyřicetiny, přivádí na scénu čtyřicetiletého hlavního hrdinu.V úvodu jej lakonicky představuje takto: "Bror Telemann. 42 let. Dramaturg Národního divadla. Sní o tom, že jednou napíše sám nějaké divadlo. Sakra dobrý kus. Který tomu všemu dá smysl. Zrak výtečný. Problémy s alkoholem. Neee. Ani ne."K tomu je třeba ještě dodat, že tento hlavní hrdina má dvě zvláštní "záliby": miluje Nigellu Lawsonovou, britskou televizní kuchařskou hvězdu, a nenávidí vše německé. Obojí mu značně komplikuje život, neboť jeho manželka nemá samozřejmě ani pro jedno z toho pochopení.Tím se dostáváme k tomu, že Bror Telemann není tentokrát na scéně sám, jak jsme byli doposud u Loea zvyklí - sekunduje mu jeho třiačtyřicetiletá manželka Nina, učitelka norštiny na střední škole, která se k Nigelle Lawsonové staví nanejvýš podezřívavě a na rozdíl od Brora Německo, Němce i němčinu bezmezně miluje. Stafáž tvoří tři Telemannovic děti a manželé Baderovi, Němci jako poleno, kteří neumí ani slovo anglicky. Zřejmě proto je vůbec nezarazí, když v rezervaci na ubytování, kterou posílají Nině Telemannové, přeloží automatický překladač název jejich města Garmisch-Partenkirchen jako Mixing Part Churches.


...iché dny v Mixing Part book. Read 144 reviews from the world's largest community for readers ... Tiché dny v Mixing Part | Dumknihy.cz - knihy po všech ... ... . Úsměvný román oblíbeného norského autora líčí unavené souž... Tiché dny v Mixing Part Autor: Loe, Erlend Nakladatel: Vakát EAN: 9788087317051 ISBN: 978-80-87317-05-1 Originál: Stille dager i Mixing Part Překlad: Krištůfková, Kateřina Popis: 1× kniha, vázaná, 184 stran, česky Rozměry: 15 × 20 cm Rok vydání: 2010 (1. vydání) Nejlepší odpovědí je nová inscenace: Tiché dny v Mixing Part Nora Erlenda L ... TICHÉ DNY V MIXING PART / Nejlevnější knihy ... . vydání) Nejlepší odpovědí je nová inscenace: Tiché dny v Mixing Part Nora Erlenda Loa. Tipněte si: Byli jurodiví autoři diskvalifikačních soudů proti té „osvětlovačce z Ostravy", která trumfla ostatní uchazeče o střed Prahy, ti od sebe i finanční rozvahy opisovali, aspoň nyní ... Tragikomedie v divadelním stylu Erlend Loe: Stille dager i Mixing Part, Cappelen Damm, 2009. V zá...SOUVISEJÍCÍ KNIHY