Revolver Revue 79 + Jedna věta

Revolver Revue 79 + Jedna věta - Ivan Matoušek | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Ivan Matoušek
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Revolver Revue 79 + Jedna věta.pdf


Chcete si knihu přečíst?Revolver Revue 79 + Jedna věta ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ivan Matoušek. Číst Revolver Revue 79 + Jedna věta Online je nyní tak snadné!

POPIS


Časopis o literatuře a výtvarném umění vychází se samostatně neprodejnou přílohou knihou Ivana Matouška - Jedna věta. Jako zvláštní příloha pro naše čtenáře vychází spolu s letním Revolverem první svazek knižního RR projektu Jedna věta. Po celý rok 2009 si ji každý den na popud redaktora RR zapisoval čerstvý držitel Ceny Magnesia Litera Ivan Matoušek. Z dalšího obsahu: Bledý oheň Vladimira Nabokova "se sice na první pohled může jevit jako literární kuriozita, pro svou geniální strukturu však bývá řazen k vrcholným výkonům prózy dvacátého století", a proto představuje i překladatelský oříšek. Úkolu se chopil Pavel Dominik ve spolupráci s Jiří Pelánem a letní RR tak může čtenářům nabídnout ukázku Bledého ohně v češtině. Věra Koubová do českého prostředí uvádí švýcarskou spisovatelku Anju Jardine překladem povídek z jejího dva roky starého knižního debutu. I fotografie Heini Stuckiho pocházejí ze Švýcarska - jejich výběr má název Homo helveticus. Karel Haloun vede rozhovor s výtvarníkem Pavlem Büchlerem, který podstatnou část svého tvůrčího života prožil za hranicemi vlasti. Přinášíme i ukázky Büchlerovy "obyčejné práce bez užitku". Novinky a nepublikované texty původní české literatury tentokrát zastupují prózy Ivany Myškové, Kateřiny Klaricové, Lucie Holé a Víta Poláčka a básně Jindřicha Marhuly a Pavlíny Pulcové. Petr Vaňous komentuje práce malíře Adama Štecha, tvůrčí formace KunstWerk připravila projekt Nevadí. Dagmar Urbánková je autorkou Obrazů z mykologie a Krištof Kintera dalším z výtvarníků, které Viktor Karlík a Karel Cudlín navštívili v jejich ateliéru. "Co se stane, když se dnes v Čechách autorita ´pouhé´ vědy střetne s mechanismy vědecké instituce?" "Jaký význam a váhu má v takovém střetu samotná práce a dílo, o které by tu z podstaty věci mělo jít především?" "Jakou cenu, prestiž a budoucnost mají dnes u nás profese považované v civilizaci vyspělé knižní kultury ještě nedávno za klíčové?" "Musí tu být snad každý, kdo zastává názory neslučitelné s účelovou či mechanickou podřízeností vůči institucionalizované a mocenské síle jakéhokoli druhu, dříve či později někým ocejchován jako ´veřejný nepřítel´, sektář nebo příslušník ghetta?" I takové otázky si lze klást nad "Kauzou" Lexikon české literatury, které je věnován blok dokumentů a textů Luboše Merhauta, Daniela Vojtěcha a Michaela Špirita. Otázky přinášejí také příspěvky v couleuru, kriticky zaměřené na aktuální kulturní dění.


...RR 58/2012 Pavel KOLMAČKA Jedna věta. vyprodáno ... Jedna věta v dubnu » Liška H. ryška - Blokuje.cz ... . RR 110/2018 148 Kč ERR 40/2010 Ivan MATOUŠEK Jedna věta. Kniha vychází jako samostatně neprodejná příloha Revolver Revue č. 79/2010 . Čerstvý držitel Ceny Magnesia Litera Ivan Matoušek si na popud redaktora RR po celý rok 2009 každý den zapisoval Jednu větu. Revolver Revue 79 + Jedna věta. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce j ... Revolver Revue 79 + Jedna věta - Ivan Matoušek » Booktook.cz ... . Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené. Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... České literární centrum. Jazyk: Čeština Místo: Praha Nakladatelství: Revolver Revue Rok: ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY