Džihád

Džihád - Miloš Mendel | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Miloš Mendel
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Džihád.pdf


Chcete si knihu přečíst?Džihád ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miloš Mendel. Číst Džihád Online je nyní tak snadné!

POPIS


Arabista a islamista Miloš Mendel, vědecký pracovník Orientálního ústavu AV ČR, ve své knize provádí historickou rekonstrukci džihádu jako jednoho ze základních pojmů islámské věrouky a práva. Na základě rozboru koránu a bohaté literatury vymezuje typy a sleduje proměny džihádu od vzniku islámu až do současnosti. Poukazuje například na to, že džihád se na Západě překládá nepřesně jako "svatá válka" a v povědomí evropské veřejnosti se stal poněkud neoprávněně synonymem násilí, teroru a nenávisti islámského Východu vůči Západu. Autor si všímá právního vymezení pojmu, využití džihádu v boji muslimských národů s evropským kolonialismem i jeho pojetí ve smyslu soustavného upevňování osobní zbožnosti a šíření víry formou misie.


...džihád se v historii mnohokrát měnil a přibíral různé významy a funkce ... Pankisi - údolí, kde dozněl džihád on Vimeo ... . Během raného období islámské ummy (obce) v Mekce byl džihád především osobním rozvojem, zatímco později (jak je zmíněno dále) se měnil a přibíral další funkci - funkci šiřitelskou. Pokud jde o koránské verše a džihád, záleží na tom, z jaké doby jsou psány. Džihád (arab. جهاد) je v islame termín s významom snaha, snaženie alebo boj.Osoba, ktorá vedie džihád, sa nazýva mudžáhid (arab. مجاهد), mn. č ... DŽIHÁD :: Islám Rodiny Proroka Muhammada (SAW) ... .Osoba, ktorá vedie džihád, sa nazýva mudžáhid (arab. مجاهد), mn. č. mudžáhidín (arab. مجاهدين).Džihád je snaženie dodržiavať Božie príkazy a žiť podľa nich. Džihád - arabské slovo, jež ve spojení s islámem vyvolává v mnoha lidech hrůzu a odpor. Kritici islámu používají tento termín jako synonymum pro násilí. Obhájci islámu naopak tvrdí, že džihád je úsi...SOUVISEJÍCÍ KNIHY