Ignác Goldziher – vezeň z Budapešti : Život a dílo zakladatele islamologie

Ignác Goldziher – vezeň z Budapešti : Život a dílo zakladatele islamologie - Ondřej Beránek | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Ondřej Beránek
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Ignác Goldziher – vezeň z Budapešti : Život a dílo zakladatele islamologie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ignác Goldziher – vezeň z Budapešti : Život a dílo zakladatele islamologie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ondřej Beránek. Číst Ignác Goldziher – vezeň z Budapešti : Život a dílo zakladatele islamologie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Souhrn dnešních znalostí o vývoji islámu nestojí ani zdaleka na takové úrovni, abychom mohli s klidem v duši přehlížet klíčové práce dřívějších generací. Tím méně, jedná-li se o práce zakladatele vědecké islamologie, maďarského žida Ignáce Goldzihera (1850–1921). Vědecká Evropa mu už za jeho života ležela u nohou – mohl se stát profesorem v Cambridgi, Oxfordu či Paříži. Muslimští učenci z celého Blízkého východu se k němu obraceli o radu. Goldziher se přesto rozhodl zůastat a vědecky "živořit" v Budapešti, a to i navzdory vzmáhajícímu se antisemitismu. Kniha arabisty a islamologa Ondřeje Beránka přináší informace z Goldziherova nevšedního života zpracované na základě jeho deníků, korespondence a vzpomínek jeho studentů a kolegů a obsahuje také pojednání o jeho vědecké tvorbě.


...oldziher - vezeň z Budapešti : Život a dílo zakladatele islamologie Autor: Beránek, Ondřej Nakladatel: Centrum pro studium demokracie a kultury EAN: 9788073252090 ISBN: 978-80-7325-209- Popis: 1× kniha, brožovaná, 224 stran, česky Rozměry: 14,2 × 20 cm Rok vydání: 224 Kč Ignác Goldziher - vězeň z Budapešti - Beránek Ondřej zdaleka na takové úrovni, abychom mohli s klidem v duši přehlížet klíčové práce dřívějších generací ... Goldziher, Ignác 1850-1921 [WorldCat Identities] ... . Tím méně, jedná-li se o práce zakladatele vědecké islamologie, maďarského žida Ignáce Goldzihera (1850-1921). Vědecká Evropa mu už za jeho života ležela u nohou - mohl se stát profesorem v ... "Ignác Goldziher - vězeň z Budapešti: život a dílo zakladatele islamologie" Ondřej Beránek (CDK, 2010) Objed ... Ignác Goldziher - vezeň z Budapešti : Život a dílo ... ... . Tím méně, jedná-li se o práce zakladatele vědecké islamologie, maďarského žida Ignáce Goldzihera (1850-1921). Vědecká Evropa mu už za jeho života ležela u nohou - mohl se stát profesorem v ... "Ignác Goldziher - vězeň z Budapešti: život a dílo zakladatele islamologie" Ondřej Beránek (CDK, 2010) Objed...SOUVISEJÍCÍ KNIHY