Nevěsta

Nevěsta - Martin Františák | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Martin Františák
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Nevěsta.pdf


Chcete si knihu přečíst?Nevěsta ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Františák. Číst Nevěsta Online je nyní tak snadné!

POPIS


Hra Nevěsta vznikla na základě deníků ženy, zachycujících její vztah a soužití s vlastní matkou. V horské obci na Valašsku žila před mnoha lety v malém domku ovdovělá matka s dcerou, kterým místní říkali nevěsty – což ovšem znamenalo nevěstky. Základní linii příběhu tvoří smutná výpověď o osudu obou žen, přivandrovalkyň, které se kvůli živobytí prodávají místním mužům, přičemž matka svoji dceru k prostituci nutí. Na pozadí jejich života jsou rozkresleny komplikované vztahy v obci a snaha starousedlíků bránit svůj domov před nově příchozími. V kontrastu s idylickým obrazem venkova se zde ocitá motiv lovu, atmosféra plná chladu a zla. Hru otevírá scéna, v níž si místní rozebírají majetek, který po nevěstách zbyl. Silný dramatický náboj vnáší do hry příchod neznámé ženy do vsi, jak se později ukáže, dcery mladší nevěsty. Hra nabývá rozměrů antické tragédie.


...tion for 'nevěsta' in the free Czech-English dictionary and many other English translations ... Něvesta / Nevesta (2017) | ČSFD.cz ... . Příběh Zdeny (Markéta Fišerová) a Marie (Věra Galatíková) v dvoudílné televizní hře Markéty Zinnerové je hledáním a nalézáním složitého vztahu nevěsty a tchyně. Staří ... The Bartered Bride (Czech: Prodaná nevěsta, The Sold Bride) is a comic opera in three acts by the Czech composer Bedřich Smetana, to a libretto by Karel Sabina.The work is generally regarded ... Svatební šaty a společenské šaty Nevěsta ... .The work is generally regarded...SOUVISEJÍCÍ KNIHY