Psychologie lidské odolnosti

Psychologie lidské odolnosti - Karel Paulík | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Karel Paulík
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Psychologie lidské odolnosti.pdf


Chcete si knihu přečíst?Psychologie lidské odolnosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Paulík. Číst Psychologie lidské odolnosti Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kdo by nechtěl se bez větších problémů vyrovnat s nároky života a úspěšně překonávat obtížné i krizové situace. K tomu lze jistě dospět různými cestami a využívat přitom množství víceméně důmyslných a složitých návodů i „zkratek“. Je možno na to jít osvojením si konkrétních postupů, které jsou vhodné pro určité situace, anebo hlouběji proniknout do podstaty zátěžových jevů a pochopit zásadní souvislosti, což umožní tvořivé odvození vhodných postupů pro danou situaci. My vám zde nabízíme zejména tu druhou možnost. Problematika zvládání nejrůznějších životních nároků a nepříznivých vlivů je ústředním tématem současné psychologie. Jednou ze základních podmínek vývoje člověka i jeho přežití je účinná adaptace na neustále se měnící podmínky, působící v interakci lidského jedince s prostředím. To platí jak pro individuální vývoj od početí do smrti (ontogeneze), tak pro vývoj člověka jako druhu (fylogeneze). Psychická odolnost souvisí smnožstvím jevů a okolností. Tato kniha se proto zabývá faktory vyrovnávání se člověka se zátěží z psychologického hlediska na základě teoretické analýzy i výsledků empirického výzkumu. Zaměřuje se jak na obecnější souvislosti lidského adaptačního procesu při zvládání nároků, vycházejících zejména z každodenního života, tak na praktické způsoby, jak může jedinec svou odolnost vůči zátěži rozvíjet. Publikaci jistě ocení nejen odborníci a studenti z oboru psychologie, ale také laická veřejnost.


...sychologie lidské odolnosti lze zařadit mezi monografie a práce patřící nejspíše pod obor lékařská psychologie ... Psychologie lidské odolnosti - Karel Paulík - Grada ... . Lze ji naší lékařské obci doporučit jako čtení inspirativní, obohacující vědění lékaře, možná i jeho praxi a přispívající k porozumění jemu samému a tím i k pravdivějšímu sebepoznání. Psychologie lidské odolnosti Základní podmínkou vývoje lidského druhu i individuálního přežití každého člověka je účinné přizpůsobování neustále se měnícím podmínkám. Proto je problematika... PSYCHOLOGIE . LIDSKÉ . ODOLNOSTI. 2., PŘEPRACOVANÉ . A DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ. y A daptace a c ... Karel Paulík - Trh knih - můj antikvariát online ... . Proto je problematika... PSYCHOLOGIE . LIDSKÉ . ODOLNOSTI. 2., PŘEPRACOVANÉ . A DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ. y A daptace a co ji ovlivňuje. y Zvládání stresu a řešení problémů. y Psychická odol...SOUVISEJÍCÍ KNIHY