Vladimír Holan básník

Vladimír Holan básník - Vladimír Křivánek | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Vladimír Křivánek
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vladimír Holan básník.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vladimír Holan básník ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír Křivánek. Číst Vladimír Holan básník Online je nyní tak snadné!

POPIS


Komplexní literárněhistorická monografie o interpretačně zřejmě nejsložitější osobnosti české poezie dvacátého století sleduje v deseti rozsáhlých, vnitřně bohatě členěných kapitolách všechny básníkovy zásadní životní a umělecké peripetie, literární kontext i dobové přijetí jeho díla. Každá kapitola je uvedena citátovým názvem a mottem z Holanovy tvorby a otevřena uměleckými fotografiemi výtvarnice Petry Růžičkové. Jádrem publikace zůstávají interpretace básníkova díla v celé jeho monumentální rozloze a pozoruhodném poetickém a myšlenkovém vývoji. Kniha je doplněna důkladným poznámkovým aparátem (917 poznámek pod čarou), široce fotograficky dokumentovanými kalendárii života a díla, podrobnou personální bibliografií, anglickým résumé a čtyřmi přehlednými rejstříky autorů, děl, souvislostí a emblémů. Tato rozsáhlá, velkoryse koncipovaná a exkluzivně vypravená publikace obsahuje 182 obrázků.


...r Holan (16. září 1905 Praha - 31. března 1980 tamtéž) byl jeden z nejvýznamnějších českých básníků a překladatelů 20 ... Básník Vladimír Holan nepřestává být výzvou pro své ... ... . století.Autor intelektuálně náročné reflexivní a meditativní poezie osobitých imaginativních obrazů, nezřídka používající vlastní jazykové novotvary. Je pro něj typická enigmatičnost, spekulativnost, meditativnost ... Vladimír Holan byl básník, autor reflexivní lyriky, epiky a lyrizovaných próz, překladatel. Vladimír Holan se narodil v rodině hospodářského správce v Praze. Když mu bylo šest let a otec se stal správcem továrny v P ... Lifee.cz - Vladimír Holan: Samotářský básník se nesnášel ... ... . Vladimír Holan se narodil v rodině hospodářského správce v Praze. Když mu bylo šest let a otec se stal správcem továrny v Podolí u Bělé pod Bezdězem, odstěhovali se Holanovi do Máchova kraje. Vladimír Holan: Samotářský básník se nesnášel se sousedem Janem Werichem, s nímž bydlel na Kampě. Zdroj:Wikimedia Commons/PNPPraha - Own work...SOUVISEJÍCÍ KNIHY