Dramata jazyka: Teorie literatury a praxe tvůrčího psaní

Dramata jazyka: Teorie literatury a praxe tvůrčího psaní - Jiří Studený | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Studený
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Dramata jazyka: Teorie literatury a praxe tvůrčího psaní.pdf


Chcete si knihu přečíst?Dramata jazyka: Teorie literatury a praxe tvůrčího psaní ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Studený. Číst Dramata jazyka: Teorie literatury a praxe tvůrčího psaní Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha Jiřího Studeného Dramata jazyka - Teorie literatury a praxe tvůrčího psaní představuje přinejmenším v českém kontextu ojedinělý pokus propojit literárněvědnou metodologii (naratologie, versologie, genologie aj.) s metodicky otevřeným, kreativním charakterem výuky tvůrčího psaní, které se tak stává nástrojem kritické reflexe samotných základů a dominantních diskursů současné literární teorie. Autor přistupuje k literárně zaměřenému tvůrčímu psaní interdisciplinárně (psychologie kreativity, dramatická výchova, ekologie, rétorika a stylistika) a multikulturně (bojová umění zenu, meditační postupy a šamanismus), stroze analytické pasáže střídá s esejistickými vstupy odhalujícími diskursivně obtížně zachytitelné aspekty tvořivosti, což mu umožňuje nejenom v mnoha ohledech syntetizovat dosavadní domácí poznatky o tvůrčím psaní (Zdeněk Kožmín, Zbyněk Fišer, František Hrdlička a další), ale především otevírat jeho narůstající metodické možnosti do řady netušených oblastí a směrů.


...iřího Studeného Dramata jazyka - Teorie literatury a praxe tvůrčího psaní představuje přinejmenším v českém kontextu ojedinělý pokus propojit literárněvědnou metodologii (naratologie, versologie, genologie aj ... Povytažený dráp | HladoHlas ... .) s metodicky otevřeným, kreativním charakterem výuky tvůrčího psaní, které se tak stává nástrojem kritické reflexe samotných základů a ... Kniha Jiřího Studeného Dramata jazyka - Teorie literatury a praxe tvůrčího psaní představuje přinejmenším v českém kontextu ojedinělý pokus propojit literárněvědnou metodologii (naratologie, versologie, genologie aj.) s metodicky otevřeným, kreativním charakterem výuky tvůrčího psaní, které se tak stává nástrojem kritické reflexe samotných základů... Kniha Jiřího Studeného Dramata jazyka - Teorie literatury a praxe tv ... Tvůrčí psaní | Knihy.ABZ.cz ... .) s metodicky otevřeným, kreativním charakterem výuky tvůrčího psaní, které se tak stává nástrojem kritické reflexe samotných základů... Kniha Jiřího Studeného Dramata jazyka - Teorie literatury a praxe tvůrčího psaní př...SOUVISEJÍCÍ KNIHY