Bůh stál při Anglii: Tažení Velké Armady, 1588

Bůh stál při Anglii: Tažení Velké Armady, 1588 - Ivan Brož, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Ivan Brož,
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Bůh stál při Anglii: Tažení Velké Armady, 1588.pdf


Chcete si knihu přečíst?Bůh stál při Anglii: Tažení Velké Armady, 1588 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ivan Brož,. Číst Bůh stál při Anglii: Tažení Velké Armady, 1588 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Blíží se konec 16. století a ve Španělsku vládne Filip II. Jeho klid však narušují angličtí piráti s tichým souhlasem královny Alžběty. Když však pohár přeteče, rozhodne se Filip II. roku 1588 vyzbrojit ohromné loďstvo, podle jeho vlastních slov "neporazitelnou Armadu", která má Anglii srazit na kolena. Od okamžiku osudového rozhodnutí však pronásleduje španělské vojáky a námořníky jedna svízel za druhou, až to vypadá, že se proti nim spikl celý svět včetně počasí. Rychlejší a lépe ovladatelné anglické lodě se energicky vypořádají s připlouvající hrozbou a ze 130 španělských plavidel se vrátí do vlasti jen necelá polovina. Angličanům sice bude trvat ještě takřka sto let, než se stanou vládci moří, ale první semínko již bylo zaseto... Publikace obsahuje kromě politických, diplomatických a hospodářských aspektů konfliktu také informace o námořní technice a bojích té doby a je vybavena množstvím ilustrací a doplněna mapami a soupisem zúčastněných lodí včetně dnes identifikovaných vraků lodí Armady.


...ny informace o produktu Kniha Bůh stál při Anglii - Tažení velké Armady 1588, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Bůh stál při Anglii - Tažení velké Armady 1588 ... Kniha Bůh stál při Anglii - Tažení velké Armady 1588 ... ... . Bůh stál při Anglii: Tažení Velké Armady ... Když však pohár přeteče, rozhodne se Filip II. roku 1588 vyzbrojit ohromné loďstvo, podle jeho vlastních slov "neporazitelnou Armadu", která má Anglii srazit na kolena. Od okamžiku osudového rozhodnutí však... Zobrazit celý text. Bůh stál při Anglii Tažení Velké Armady, 1588. Zboží ze stejné kategorie - Bůh stál při Anglii - Tažení velké Armady ... Ivan Brož, Václav Králíček: Bůh stál při Anglii - Tažení ... ... . Od okamžiku osudového rozhodnutí však... Zobrazit celý text. Bůh stál při Anglii Tažení Velké Armady, 1588. Zboží ze stejné kategorie - Bůh stál při Anglii - Tažení velké Armady 1588 Czechoslovak -Polish negotiations of the establishment of conf Československé diplomatické dokumenty. E-kniha: Bůh stál při Angl...SOUVISEJÍCÍ KNIHY