Někde tady. Český básník Karel Šiktanc

Někde tady. Český básník Karel Šiktanc - Petr Hruška | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Petr Hruška
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Někde tady. Český básník Karel Šiktanc.pdf


Chcete si knihu přečíst?Někde tady. Český básník Karel Šiktanc ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Hruška. Číst Někde tady. Český básník Karel Šiktanc Online je nyní tak snadné!

POPIS


Petr Hruška je nejen výraznou osobností básnickou, ale také respektovaným literárním historikem a interpretem. Jeho mnohaletý zájem o dílo Karla Šiktance vyústil v monografii, která je důležitá hned v několika ohledech. Hruška sleduje vývoj Šiktancova básnického díla od rozpačitých počátků (Tobě, živote) až po vrcholy (Český orloj) a nedávno vydané sbírky (Vážná známost). Dokáže nejen mimořádně citlivě interpretovat básníkovy texty, ale také je zasazovat do kontextu doby a vnímat v souvislostech literárně-společenských.Součástí monografie je i podrobně rozebíraný kontext literárních časopisů (Květen a Orientace), které měly na básníka podstatný vliv. A jakkoliv je Hruškova monografie především literárněhistorickou a interpretační prací, v řadě pozorování a nenásilných syntézách vyjevuje i cosi podstatného o poezii vůbec.


...ady. Český básník Karel Šiktanc Autor: Hruška, Petr Nakladatel: Host EAN: 9788072943777 ISBN: 978-80-7294-377-7 Popis: 1× kniha, brožovaná, 400 stran, česky Rozměry: 13,4 × 20,8 cm Rok vydání: 2010 (1 ... Český orloj - Karel Šiktanc | Databáze knih ... . vydání) Karel Šiktanc Básník, překladatel, autor knih pro děti, textař, novinář. Dvojnásobný držitel Ceny Jaroslava Seiferta (1989), Státní ceny za literaturu (2000), Magnesie Litery v kategorii poezie (2004) a prezidentské Medaile za zásluhy (2010). Karel Šiktanc (* 10. července 1928 Hřebeč u Kladna) je český básník, textař a scenárista.Působil také jako novinář a překladatel.. Vystudoval učitelský ústav. Následné studium Vysoké školy p ... Někde tady: Český básník Karel Šiktanc - Petr Hruška ... ... . Karel Šiktanc (* 10. července 1928 Hřebeč u Kladna) je český básník, textař a scenárista.Působil také jako novinář a překladatel.. Vystudoval učitelský ústav. Následné studium Vysoké školy pedagogické nedokončil, jelikož dal přednost žurnalistické praxi. NĚKDE TADY Český básník Karel Šiktanc. BRNO 2010. 4| Recenzovali: Jiří Bra...SOUVISEJÍCÍ KNIHY