Česko-čínské vztahy po roce 1989

Česko-čínské vztahy po roce 1989 - Rudolf Fürst | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Rudolf Fürst
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Česko-čínské vztahy po roce 1989.pdf


Chcete si knihu přečíst?Česko-čínské vztahy po roce 1989 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Rudolf Fürst. Číst Česko-čínské vztahy po roce 1989 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Čína je v Čechách tradičně velmi populární exotickou zemí, okouzlující svou starou kulturou. Současně představuje mimořádnou ekonomickou příležitost. Po roce 1989 se po dlouhé době opět naskytla šance otevřít s asijskou velmocí novou kapitolu bilaterálních vztahů, nezatížených ideologickými překážkami a politickým diktátem zvenčí. Čína se současně stala testem, do jaké míry je česká společnost schopnázorientovat se v nové situaci a prosadit své záměry. Monografie o česko-čínských vztazích je prvním a zatím nejkomplexnějším pokusem zmapovat a analyzovat politické, ekonomické, kulturní a akademické kontakty ČR s ČLR v éře obnovené české demokracie. Česká strana získala zkušenost, že rostoucí Čína je asertivním partnerem, který o malou zemi ve střední Evropě nejeví valný zájem, zatímco český pohled na ČLR reflektuje vlastní potřebu nové sebeidentifikace a nemá dostatečnou oporu ve znalosti čínských moderních reálií.Český vztah k Číněpředstavoval doposud spíš více fascinace exotikou než reálné praxe. Ambicí autora byločeské představy o současné Číně a přehnaná očekávání ekonomických perspektiv zvěcnit. Přesto česká zkušenost kontaktů s Čínou od počátku 90. let, zasazená do širšího evropského kontextu, vybízí k opatrnému optimismu do budoucna. Hned rok po vstupu ČR do EU přijel čínský předseda vlády poprvé v historii do Prahy.


...) Česko - čínské vztahy po r. 1989 Politické kontakty ČR (ČSFR) a ČLR na nejvyšší úrovni jsou spíše omezené, jednostranné, redukované na návštěvy ministrů ... Rudolf FUERST | Ph.D | Research Department ... . Poslední představitel ČLR na nejvyšší úrovni (president, předseda KS, premiér), který navštívil Prahu, byl reformní tajemník Čao C´-jang v roce 1987. Česko-čínské vztahy jsou mezinárodní vztahy mezi Českou republikou a Čínskou lidovou republikou.. Formálně vznikly v roce 1919 mezi tehdejším Československem a Čínou. Vztahy se prohloubily díky obchodu, turismu mezi těmito zeměmi zejména po začátku 21. stol ... Ústav mezinárodních vztahů ... .. Formálně vznikly v roce 1919 mezi tehdejším Československem a Čínou. Vztahy se prohloubily díky obchodu, turismu mezi těmito zeměmi zejména po začátku 21. století.. Česká kontrarozvědka Bezpečnostní informační služba (BIS) vyjádřila, že čínské tajné služby ... Kniha: Česko-čínské vztahy po roce 1989 - Rudolf Fürst. Fungujeme! Vážen...SOUVISEJÍCÍ KNIHY