Tanec v České republice + CD

Tanec v České republice + CD - Jana Návratová, | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jana Návratová,
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Tanec v České republice + CD.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tanec v České republice + CD ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jana Návratová,. Číst Tanec v České republice + CD Online je nyní tak snadné!

POPIS


Oborová monografie Tanec v České republice vznikla díky spolupráci jejích editorů na grantovém projektu Studie stavu, struktury, podmínek a financování umění v ČR (DD06P03OUK002) podpořeném Ministerstvem kultury ČR. Česká taneční i jiná uměnovědná literatura dosud postrádala deskripci situace tance po roce 1989. Autoři dílčích studií se pokusili zachytit tanec v České republice z několika aspektů. V části věnované historii je pojednán vývoj hlavních tanečních žánrů (např. balet, lidový tanec, společenský tanec, a poprvé uceleně také současný tanec a hip hop). Důraz je kladen na období tzv. transformace po roce 1989 a na současný stav. Dále je tanec analyzován z hlediska financování, legislativy, sociální problematiky; je popsána situace tanečního školství, vědy a výzkumu, taneční kritiky a publicistiky. Široká a rozmanitá oblast tance, který se po roce 1989 stal dynamickým druhem umění, je sledována především v jeho profesionálních podmínkách. Na přiloženém CD-ROM je prezentován hloubkový průzkum, jehož hlavními respondenty byly v roce 2007 konzervatoře vyučující tanec, specializované vysokoškolské katedry, baletní soubory a skupiny současného tance.


... monografie Tanec v České republice vznikla díky spolupráci jejích editorů na grantovém projektu Studie stavu, struktury, podmínek a financování umění v ČR (DD06P03OUK002) podpořeném Ministerstvem kultury ČR ... Tanec - široká nabídka knih - Megaknihy.cz ... . Česká taneční i jiná uměnovědná literatura dosud postrádala deskripci situace tance po roce 1989. Objednávejte knihu Tanec v České republice + CD v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Oborová monografie Tanec v České republice vznikla díky spolupráci jejích editorů na grantovém projektu Studie stavu, struktury, podmínek a f ... NÁVRATOVÁ, Jana : Tanec v České republice ... .cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Oborová monografie Tanec v České republice vznikla díky spolupráci jejích editorů na grantovém projektu Studie stavu, struktury, podmínek a financování umění v ČR (DD06P03OUK002) podpořeném Ministerstvem kultury ČR. Česká taneční i jiná uměnovědná literatura dosud postrádala deskripci situace t...SOUVISEJÍCÍ KNIHY