Světová hospodářská krize ruskýma očima: Transkapitalismus a Rusko

Světová hospodářská krize ruskýma očima: Transkapitalismus a Rusko - Jurij M. Lužkov | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Jurij M. Lužkov
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Světová hospodářská krize ruskýma očima: Transkapitalismus a Rusko.pdf


Chcete si knihu přečíst?Světová hospodářská krize ruskýma očima: Transkapitalismus a Rusko ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jurij M. Lužkov. Číst Světová hospodářská krize ruskýma očima: Transkapitalismus a Rusko Online je nyní tak snadné!

POPIS


Autor Jurij M. Lužkov, primátor města Moskvy, se rozhodl vyslovit názor na věci, které hýbou světem, a rozsáhlou knihu k tomu psát nepotřeboval. Vložil své myšlenky do dílka, které má v překladu do češtiny jen něco přes sto stran. Stačí ale k tomu, aby bylo jasné, jak vidí Lužkov a s ním jistě i další špičky ruské politiky dnešní dobu - jak vnímají Spojené státy, Evropu, Čínu a samozřejmě i vlastní zemi. Všechno se vlastně v knížce odvíjí od hospodářské krize, zrozené v kotli amerických finančníků. Bezpočet virtuálních dolarů, nepodložených skutečnou produkcí, nakazil ekonomiku jakousi lehmanovskou chřipkou a její dopad může tu i onde být smrtící. Zvlášť když si některé země zvykly žít doslova nad poměry... Autor svým úsporným jazykem rozebírá úlohu, v níž Amerika po pádu SSSR vystupuje coby jediná supervelmoc světa, podotýká však, že některé z jejích představ už dneska platit nemohou, a hledá cestu, jak ze svízelných časů vybředne jeho vlast - Rusko. Mnohé z ruských potíží vůbec nezastírá, nemá například rád vrstvu privatizačních miliardářů neboli ruské oligarchy, dílem bezuzdně rozmařilé, dílem nekompetentní, jde-li o hospodářství. A proti chybám, které se staly v mechanismu tržní ekonomiky, ať už na Rusi nebo jinde, nabízí zásadní lék - vliv a zásahy státu. Léčbu státní mocí. Nemusíme jistěže se vším, co v knize stojí, bez výhrad souhlasit, ale je dobré takové názory znát. Rusko, kde Jurij Lužkov řídí chod metropole, je totiž příliš velké na to, aby se jeho hlas přecházel bez povšimnutí.


...vá hospodářská krize ruskýma očima - Lužkov Jurij M ... Nov strnka 2 - Úvod ... . - Jurij M. Lužkov, bývalý primátor Moskvy, se rozhodl vyslovit názor na věci, které hýbou světem. Jeho knížka vypovídá, jak vidí on a s ním i další špičky ruské politiky dnešní dobu - jak vním Světová hospodářská krize ruskýma očima : transkapitalismus a Rusko / Hlavní autor: Lužkov, Jurij Michajlovič, 1936-2019 ... hospodářská krize 2001-2010. hospodářská krize 2 ... Světová hospodářská krize ruskýma očima - Lužkov Jurij M ... ... ... hospodářská krize 2001-2010. hospodářská krize 2001-2010 Spojené státy americké. hospodářská krize 2001-2010 Rusko. hospodářská politika 2001-2010 Rusko. světová ekonomika 2001-2010 ... Světová hospodářská krize ruskýma očima Autor: Lužkov, Jurij M. Nakladatel: Daranus EAN: 9788086983905 ISBN: 978-80-86983-90-5 Překlad: Sedloňová, Miroslava Popis: 1× kniha, vázaná, 112 stran, česky Rozměry: 12 × 18 cm Rok vy...SOUVISEJÍCÍ KNIHY