Věda v Čechách po 20 letech

Věda v Čechách po 20 letech - Pavel Kovář | Sitesofresistance.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Kovář
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Věda v Čechách po 20 letech.pdf


Chcete si knihu přečíst?Věda v Čechách po 20 letech ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Kovář. Číst Věda v Čechách po 20 letech Online je nyní tak snadné!

POPIS


Současná věda ve vší své oborové pestrosti a metodologické spletitosti zaujímá ve společenském dění dneška pozici plnou paradoxů a zvratů. Pochopení toho není snadné a samotní vědci, zejména ti, co byli na určitou dobu zvoleni do odpovědných akademických funkcí, se o takové pochopení museli snažit a s realitou se při velkém zatížení odpovědností vyrovnávat. Nejlépe dobový vývoj ilustruje přímé svědectví takových osobností, které byly konfrontovány s dosavadním dvacetiletým vývojem vědy a univerzitního školství u nás po roce 1989. Jejich výpovědi tvoří tuto knihu. Všichni jsou přírodovědci, i když každý z jiného oboru, tři z nich byli děkany Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze (V. Kořínek, P. Čepek, K. Štulík), tři zase předsedy Akademie věd ČR (R. Zahradník, H. Illnerová, V. Pačes). Vyzpovídal je jejich kolega, také již bývalý děkan PřF UK, P. Kovář.


...Čechách po 20 letech Autor: Kovář, Pavel Nakladatel: Academia EAN: 9788020019110 ISBN: 978-80-2001-911- Popis: 1× kniha, brožovaná, 128 stran, česky Rozměry: 13 × 20 cm Rok vydání: 2010 Věda v Čechách po 20 letech Cenná svědectví o polistopadovém vývoji české vědy v podání šesti význačných přírodovědců v akademických funkcích: někdejších předsedů Akademie věd ČR a děkanů Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, shrnul geobotanik a popularizátor vědy prof ... nakladatelství Academia Archivy - TOPZINE.cz ... . Pavel Kovář do knížky ... Věda v Čechách po 20 letech. Pavel Kovář. Současná věda ve vší své oborové pestrosti a metodologické spletitosti zaujímá ve společenském dění dneška pozici plnou paradoxů a zvratů. Věda v Čechách po 20 letech je skvělá kniha. Tuto kn ... Věda v Čechách po 20 letech (Pavel Kovář) > kniha ... ... . Pavel Kovář do knížky ... Věda v Čechách po 20 letech. Pavel Kovář. Současná věda ve vší své oborové pestrosti a metodologické spletitosti zaujímá ve společenském dění dneška pozici plnou paradoxů a zvratů. Věda v Čechách po 20 letech je skvělá kniha. Tuto kn...SOUVISEJÍCÍ KNIHY